Доступність посилання

ТОП новини

Урядовці вилучають слова про Європу з постанови про напрямок нафтогону "Одеса-Броди".


Мар’яна Драч

Аудіозапис:

Прага, 30 червня 2004 року.

Мар’яна Драч

Знову загострюється боротьба за напрямок використання нафтогону Одеса-Броди. Україна вклала пів міляьрда доларів у цей проект, але ось уже три роки труба порожня. Оглядачі за кордоном уважають, що тут одна з головних проблем це постійні хитання офіційного Києва. У лютому уряд Віктора Януковича вирішив, що нафтогоном "Одеса-Броди" має піти каспійська нафта. Україна збиралася інтегрувати свою нафтову систему з Польщею, щоб разом постачати чорне золото до Європи. Але зараз Кабінет міністр, як кажуть поінформовані джерела, переглядає це рішення, і вилучає з попередньої постанови згадку про Європу.

Розповідає Олекандр Гудима з парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу (фракція "Наша Україна").

Олександр Гудима

Наскільки мені відомо на сьогодні, то вже 5 міністрів завізували проект цієї постанови, де з колишньої постанови вилучається слово “європейський напрямок”.

Такі речі не робляться без відома Президента України. А саме Президент нашої держави декілька днів тому зустрічався з Путіним, напередодні кампанії по висуненню претендентів.


Мар’яна Драч

У неділю, дійсно, Президент Кучма бачився з Президентом Росії. Але в четвер він бачився з Президентом Польщі. І зараз планується візит українського прем’єра до Польщі.

Олександр Гудима

Звичайно. Тобто ми з Вами вимушені почекати поки вони ганебне щось зроблять. І тоді ми довідаємося, що вони врешті це зробили. Можливо, це пан Кучма з Януковичем роблять, будучи великими, і мудрими, і хитрими для того, щоб зацікавити американців чи поляків. Можливо, вони значно мудріші і мають стратегічне мислення, ніж ми собі про них думаємо?

Та труба будувалася для того, щоб Україна не вляпалася в таку ситуацію з бензопродуктами, яка мало місце декілька місяців тому. Але вона вляпалася. Чому? Та тому що вона не здійснює своєї енергетичної політики, вона її не має.


Мар’яна Драч

От Ви згадали про ціни на енергоносії в Україні. Є інформація така, що 2 липня в Москві має засідати українсько-російська міжурядова робоча група, яка розглядатиме скасування ПДВ на експорт російської нафти в Україну. Що Ви очікуєте від цього засідання?

Олександр Гудима

Та не буде нічого скасовано. Це є спосіб торгуватися з українцями напередодні президентських виборів. Ми знаємо дві ультимативні вимоги Росії. Перший шантаж: Україна має відмовитися від нульового варіанту розподілу активів СРСР і тоді Росія розгляне варіант відміни ПДВ на нафту. Другий шантаж: Україна має відмовитися від європейського напрямку Одеси-Бродів і тоді Росія розгляне.

Росія сьогодні є на коні. В Росії ситуація, дякуючи сильному російському керівництву, є нормальною, а нас тільки лякають, нас тільки шантажують, правда?


Мар’яна Драч

Але є заява Януковича. Він казав, що Україна проти того, щоб ставити у залежність від нульового варіанту скасування ПДВ на експорт російських енергоносіїв. Україна не погоджується на це.

Олександр Гудима

Ця заява Януковича є нормальною. Але декілька днів тому в заявах Януковича вже були відверті натяки на реверс. Тобто немає диму без вогню. Я намагався бути на урядовому комітеті минулого тижня. Я поцілував двері, хоча мене запросили. Тобто його в таємному режимі хтось відмінив. Побачимо, що з цього буде."

Мар’яна Драч

Тим часом міністр палива та енергетики Росії Віктор Христенко у Москві заявляє, що використання нафтогону Одеса- Броди у прямому режимі не відповідає інтересам Росії. За словами Христенка, це питання "зараз а активній фазі обговорення" з Україною.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG