Доступність посилання

ТОП новини

СНІД у Східній Європі: німецькі експерти б’ють на сполох.


Надія Кандиба

Німеччина, 5 липня 2004 - Зростання кількості інфікованих вірусом імунодефіциту людини в країнах Східної Європи не на жарт турбує західних експертів. У Бонні німецький Фонд допомоги хворим на СНІД представив черговий річний звіт. Статистичні дані, які наводяться в цьому документі, не викликають особливого оптимізму. Керівник фонду Ульріх Хайде, відніс Україну до тих держав, в яких СНІД поширюється найшвидше, але суспільство та уряди цих країн досі не збагнули всю серйозність проблеми.

Вже добре відомо, що саме в країнах Східної Європи темпи поширення СНІДу є найвищими на континенті. За даними керівника німецького Фонду допомоги хворим на СНІД Ульріха Гайде, особливо складна ситуація спостергіається в Росії, Естонії та Україні. При чому в Україні СНІД особливо швидко поширується серед наркоманів.

“Згідно з останніми дослідженнями, це молоді юнаки, які для введення наркотиків користуються спільними шприцями. За даними ООН, 2002-го року приблизно сімдесять відсотків нових інфікованих припадало саме на цю групу людей. Близько 20 відсотків – це сексуальні партнери наркоманів. Йдеться про жінок, більшість з яких мають сексуальні контакти також з іншими партнерами”, - повідомив Ульріх Хайде. Про небезпеку такого розвитку свідчать наступні дані, наведені німецьким Фондом допомоги хворим на СНІД: 1995-го року в Україні було народжено 12 дітей, інфікованих СНІДом, 2002-го року серед новонарджених було вже майже 1400 носіїв вірусу імунодефіциту людини.

“Таким чином СНІД загрожує дедалі ширшим верствам населення, а не тільки тим групам, які досі представляли собою головну групу ризику. Це може призвести до ситуації, яка нині спостерігається в Африці, де головним джерелом поширення хвороби є гетеросексуальний контакт”, - застеріг Ульріх Хайде. Загальмувати такий розвиток, наголосив керівник німецького Фонду допомоги хворим на СНІД Ульріх Хайде, можуть тільки спільні дії суспільства та уряду. На жаль, в Україні, як і в багатьох інших країнах Східної Європи, досі питанням боротьби зі СНІДом не приділялося належної уваги. В цьому зв”язку експерт зауважив, що вже за допомогою інтенсивної інформаційної політики серед населення можна досягти значних успіхів і загальмувати темпи поширення цієї смертельної хвороби. Прикладом цьому є низка західноєвропейських країн, у тому числі й Німеччина.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG