Доступність посилання

ТОП новини

Регіони України в межах, дозволених діючим законодавством, самостійно нав’язують економічні та культурні зв’язки із регіонами інших країн


Михайло Снігур

Дніпропетровськ, 9 липня 2004 - З 7-го по 9-те липня у Дніпропетровську перебувала бізнес-делегація Нижньосилезського воєводства Польщі, очолювана маршалком воєводства Генриком Голембевським.

Зустріч бізнесменів Дніпропетровщини і Нижньої Силезії була організована і проведена Дніпропетровською Торгово-промисловою палатою. В ній взяли участь представники 20-ти польських і понад 80-ти українських підприємств. Два регіони – Дніпропетровщина і Нижня Силезія багато у чому схожі – за кількістю населення, економічним потенціалом, структурою промисловості, роллю, яку ці регіони відіграють у єкономіці України і Польщі. Минулого року торгівельний обіг між обома регіонами склав близько 137 мільйонів доларів. Доля дніпропетровщини у українському експорті товарів до Польщі складає 36% і дорівнює 100 мільйонам доларів, у імпорті – 13% і 36 мільйонів доларів.

Переговори, наслідком яких стало підписання договору про економічне і культурне співробітництво між Нижньою Силезією і Дніпропетровською областю, проходили у приміщеннях Дніпропетровської обласної державної адміністрації і обласного Ділового Центру. Дніпропетровською Торгово-промисловою палатою підписані чотири угоди про співробітництво з чотирма польськими торгово-промисловими палатами. Польські гості також відвідали Дніпропетровський унівеситет бізнесу та права, в якому знаходиться польсько-український центр Квасьневський-Кучма, скорочено КваКу. Там відбулися переговори про обмін науковцями і студентами між науковими та учбовими закладами Дніпропетровська і Вроцлава. Напередодні подібні ж заходи відбулися у Кіровограді, де польською і українською сторонами укладені подібні ж угоди про регіональне співробітництво. По підписанні міжрегіональної угоди маршалек воєводства Нижня Силезія Генрик Голембевські зазначив:

“Вже маємо одну підписану раніше угоду. Угода, підписана сьогодні, більш точно окреслює сфери співпраці. Я хочу запропонувати наступне. Ми маємо бюро нашего воєводства у Брюселі. Це дуже важлива діяльність і я хотів би у тій пропозиції зазначити, що ми могли б у нашому бюро представляти Дніпропетровську область. Це було б добре для розвитку наших стосунків. Ще хочу сказати, що наше воєводство активно співпрацює з європейськими регіонами, розташованими на Заході. Ми співпрацюємо з Ельзасом, з Саксонією і це наше співробітництво трансформуватиметься на співробітництво з нашими друзями з України. Саме про це ми вестимемо мову підчас нашого перебування тут”.
XS
SM
MD
LG