Доступність посилання

ТОП новини

Комітет виборців вважає, що вишкіл спостерігачів на виборах має проводитися українськими експертами.


Ольга Буряк

Прага, 12 липня 2004 року.

Ольга Буряк

Скільки потрібно спостерігачів у день виборів президента України?

Президент України Леонід Кучма каже, що їх буде забагато, Сполучені Штати вважають, що міжнародних експертів буде недостатньо для спостереження за голосуванням на 30-ти тисячах виборчих дільниць.

Тому американці пропонують вишколити за міжнародними стандартами українських спостерігачів, але Комітет виборців України вважає, що міжнародних спостерігачів самих треба навчати, щоби вони краще розумілися на українській ситуації.

Хто краще розуміється на українських виборах – міжнародні, чи українські спостерігачі – це окрема тема, а Ольга Буряк розповість нам про останні пропозиції ОБСЄ.

Леонід Кучма

Тут я вже переконаний, що спостерігачів за президентськими виборами в Україні буде більше, ніж самих виборців. Ми забезпечимо будь-яку кількість. Ми запросили всіх, всі міжнародні організації

Ольга Буряк

Організація з Безпеки і Співпраці у Європі, яку Леонід Кучма нещодавно звинуватив у втручанні у внутрішні справ України, збирається підготувати для президентських виборів близько 750-ти спостерігачів.

Американська делегація в ОБСЄ вважає це недостатнім і закликає український уряд дозволити незалежним українським експертам спостерігати за виборами.

Свої пропозиції надіслав до штаб-квартири ОБСЄ у Відні заступник голови американської місії при організації Джеймс Кокс. Він пропонує, щоби ОБСЄ наймала українських експертів і навчала їх демократичним процедурам спостереження за президентськими виборами.

Але з американським дипломатом не погоджується Комітет виборців України. Комітет вважає, що сам впорається і не потребує вишколу ОБСЄ. Говорить Голова правління комітету виборців Ігор Попов:

Ігор Попов

Ми завжди нормально дуже працювали із ОБСЄ. Післязавтра я знову лечу у Відень для того, щоб узгоджувати наші плани, і методики, які були розроблені Бюро демократичних ініціатив і прав людини ОБСЄ, ми застосовуємо для розробки власних наших методик для спостереження в Україні.

Але, звичайно, пропозиція, щоб експерти ОБСЄ напряму вчили українських спостерігачів, на жаль, є нереальною.

Мабуть той, хто її висловив, не володіє ситуацією, тому що Україна не є поствоєнною країною, де все будуть наново.

Тобто якщо в Іраку, скажімо, іноземні експерти напряму учать місцевих громадян тому, як повинні працювати демократичні інституції, то в Україні це вже етап давно пройдений, і є достатня кількість українських експертів, які вчать виконавців, в тому числі і спостерігачів за виборами, як їм працювати.

Ольга Буряк

У день голосування Комітет виборців України планує виставити на виборчих дільницях 10 тисяч своїх спостерігачів. Від вересня вже починається їхнє навчання. Крім того, 30-тисяч членів виборчих комісій Комітет виборців навчатиме за американський кошт.

Посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст, який вчора був гостем прямого ефіру радіо “Свобода”, нагадав про запрошення самим Леонідом Кучмою міжнародних спостерігачів на президентські вибори в Україні.

Джон Гербст

Ще раз наголошую: дуже важливо, щоб вибори були проведені відкрито та прозоро. Президент Кучма запросив міжнародних спостерігачів, і це дуже важливо, щоб всі українці були націлені на дотримання правил, якими регулюються вибори, і щоб не було ніяких перешкод на їхньому шляху.

Ольга Буряк

Це був посол США в Україні Джон Гербст.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG