Доступність посилання

ТОП новини

Тигипко стане прем''єром.


Сергій Собуцький

У випадку перемоги на президентських виборах Віктора Януковича найбільш ймовірним кандидатом на посаду прем''єра є глава Нацбанку Сергій Тигипко, вважають політологи.

Зокрема, таку думку висловив директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Малинкович.

За словами політолога, Янукович "буде тягти свою команду, надаючи важливі посади".

Говорячи про політичну перспективу голови адміністрації президента, лідера СДПУ(о) Віктора Медведчука, політолог висловив думку, що він не залишиться на своїй посаді після президентських виборів і направить діяльність на формування партії для того, щоб на наступних парламентських виборах СДПУ(о) змогла одержати до 10% голосів виборців.

"Я думаю, що він все планує на вибори 2006 року, коли його партія, одержавши 10%, стане тією золотою віссю, що об''єднає лівий і правий центри. Медведчук може розраховувати на посаду спікера", - сказав він.

Директор Європейського інституту інтеграції і розвитку Дмитро Видрін також вважає, що у випадку перемоги на виборах Януковича, Тигипко, який очолив виборчий штаб кандидата, має "високі шанси посісти посаду прем''єра".

"Він є вже культовою фігурою, що може і повинна продемонструвати єдність регіонів", - підкреслив він.

Говорячи про політичну перспективу Медведчука, політолог висловив думку, що "здібності найбільш досвідченого політика найкраще адаптовані в парламенті".

"Думаю, у нього високий шанс стати згодом спікером", - відзначив Видрін.

У той же час він називає головною інтригою нинішніх президентських виборів боротьбу за голоси виборців у центрі України двох кандидатів.

"Буде розігруватися не ідеологічна, а територіально- географічна карта", - сказав політолог.

Видрін відзначив, що, незважаючи на зусилля претендентів позиціонувати себе як кандидатів від всієї України", у них мало часу, щоб виправити ситуацію, що склалася.

"Стереотипи за 2-3 місяця не змінюються. І так вийшло, що Ющенко асоціюється із західною Україною, а Янукович - зі східною", - сказав він.

"Це буде боротьба двох значних ментальних територій України, боротьба за центр, що являє собою якесь третє ментальне утворення. Боротьба двох ментальностей за третю ментальність - це малюнок нинішніх виборів, і інтрига полягає в тому, що той, хто зможе знайти ключове слово для "відкриття" центру, той і переможе", - сказав він.

Інтерфакс-Україна

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG