Доступність посилання

ТОП новини

Польський Сейм хоче очиститись від злочинців.


Володимир Павлів

Варшава, 16 липня 2004 - Польський Сейм вирішив самоочиститися від... кого б ви думали? Від злочинців. У четвер парламентська партія “Право і справедливість” подала спікерові Сейму проект змін до закону “Про виконання функцій депутата і сенатора”. Проект передбачає, що ті члени парламенту, котрих суд засудив правомірними вироками за навмисні злочини, втрачають депутатський мандат. Голосування над проектом ще попереду, але більшість фракцій заявили, що підтримають його при голосуванні.

У нинішньому польському Сеймі, що діє вже майже три роки, набереться з десяток депутатів, котрі з точки зору законодавства є злочинцями, оскільки проти них суди винесли правомірні вироки. Однак жоден з депутатів не лише не потрапив до в''язниці, бо їх захищає імунітет, але й не втратив можливості впливати на подальші законотворчі ініціативи головного законодавчого органу Польщі, яким є Сейм. Так далі тривати не може , говорить депутат від партії “Право і справедливість”, фракція котрої підготувала проект зміни закону про виконання функцій депутата.

Говорить Людвік Дорн: “Сейм щораз більше перетворюється на суміш злочинців і чесних людей”.

Цю думку поділяють більшість депутатів польського парламенту. Про свою підтримку цього законопроекту заявили вже більшість із парламентських партій. Не готові підтримати цей законопроект тільки ті, кому він безпосередньо загрожує. Найбільше депутатів, які мають за собою судові вироки, здебільшого за шахрайства та несплату податків, є членами фракції популістичної партії “Самооборона”. Тому представниця цієї партії Рената Беґер вважає, що не всім засудженим депутатам потрібно забирати мандати, а лише окремим з них.

Говорить Рената Беґер: “Не можна узагальнювати за ознакою правомірних вироків. Треба дивитися, за що : за зґвалтування, за вбивства, чи за щось інше? Це повинно бути розмежовано”.

А представники найбільшої опозиційної партії “Громадянська Платформа” вирішили доповнити пропозицію своїх колег із “Права і справедливості”. Лідер “Громадянської Платформи” Дональ Туск запропонував, щоб не тільки позбавляти мандатів засуджених депутатів, але змінити так закон, щоб засуджена хоч раз особа не мала права взагалі балотуватися на виборах.

Якщо польські депутати проголосують ці поправки до законів, то вони зможуть увійти в дію ще при парламенті нинішнього скликання.
XS
SM
MD
LG