Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 00:13

Льотчики ВМФ Росії тренуються в Саках, можливо, востаннє.


Володимир Притула

Севастополь, 19 липня 2004 – На Сакському військовому аеродромі в Криму відновилися польоти льотчиків російської палубної авіації. Для цього вони використовують єдиний в СНД Кримський наземний дослідно-тренувальний комплекс авіації, відомий за російським скороченням «НІТКА». Цими вихідними стало відомо, що Президент України підписав закон про ратифікацію угоди з Росією ще від 1997 року про спільне використання цього комплексу. Але, за даними джерел у штабі авіації ВМС України, росіяни уклали угоду про будівництво подібного комплексу на території Росії з індійським військовим відомством. Тож цьогорічні тренування російських льотчиків у Криму можуть бути останніми.

Цього літа кримське небо, як ніколи, порізане білими стрілами реактивних літаків. Це літає російська палубна авіація – ударна сила Військово-Морського Флоту Росії. З перервою на рік російські морські льотчики відновили тренування на Кримському наземному дослідно-тренувальному комплексі авіації «НІТКА». Угода про спільне використання цього комплексу, де готуються льотчики для посадки на авіаносець, була підписана 7 років тому. Але росіяни не завжди вчасно платили, а торік узагалі відмовилися від оплати, вважаючи її зависокою. Зараз ні російська, ні українська сторони не називають суму контракту, але не приховують, що Україна за використання «НІТКА» отримує не «живі» гроші, а запчастини для військової техніки, зокрема, військової авіації. Служба новин «Хвиля» Чорноморської телекомпанії називає суму в 500 тисяч американських доларів, на яку постачаються запчастини.

А російські льотчики кажуть, що без тренувань на комплексі «НІТКА» рівень їхньої підготовки може знизитися, як і рівень боєготовності авіаносного флоту Росії. А подібний тренувальний комплекс авіації є лише на території США.

«Завдячуючи добрій волі уряду України, Міністерства оборони, головкомату ВПС України, та зусиллями нашого головкома ми потрапили в цей благодатний край. І це нам допоможе виконати наступні завдання в Атлантиці. І після підготовки тут, на комплексі “НІТКА“, ми зможемо впевненіше і безпечніше виконувати посадку на авіаносний крейсер “Кузнєцов“ у Баренцовому морі», – сказав представник ВМФ Росії Юрій Антипов.

Тим часом джерела у штабі ВМС України повідомили, що торік українське оборонне відомство вело переговори з індійськими колегами щодо використання комплексу для тренувань льотчиків морської авіації ВМФ Індії. Однак російська фірма АРК «МіҐ» продала індійському оборонному відомству партію винищувачів МіҐ-29К і запропонувала Делі збудувати такий комплекс для індійських льотчиків на території Росії. Рішення про це вже ухвалене, і за рік-два росіяни вже зможуть тренуватися разом із індійцями. Якою буде доля Кримського наземного дослідно-тренувального комплексу авіації «НІТКА», невідомо, хоча джерела у штабі ВМС України висловлюють припущення про можливість продажу цього комплексу Китаю або навіть США.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG