Доступність посилання

ТОП новини

Угорський уряд безсилий допомогти своїм громадянам в Іраку, якщо вони стануть заручниками.


Василь Плоскіна

Угорщина, 22 липня 2004 – Представник міністерства закордонних справ Угорщини ще раз закликав земляків не їхати без нагальної потреби до Іраку і не наражатися на небезпеку. Він наголосив, що угорський уряд практично безсилий буде допомогти угорцям, якщо хтось із них стане заручником терористів.

В повоєнному Іраку наразі офіційно знаходяться лише дві угорські компанії. Крім цивільних фахівців, тут також працює певна кількість угорських дипломатів. Безпечні умови життя і праці цих людей забезпечують іракські власті. В м. Ель-Гіллах у військовому таборі міжнаціональних сил під командуванням поляків знаходиться угорський миротворчий батальйон з 300 осіб. Всіх інших угорських громадян, які нелегально потрапили на роботу до Іраку за допомогою оголошень в інтернеті, офіційний представник уряду Угорщини назвав особами авантюрного складу, які не цураються пригод а найбільше грошей і найменше дбають про відповідальність і власну безпеку. Саме таких угорських громадян має на увазі зовнішньополітичне відомство Угорщини, адже вони ризикують легко потрапити в поле зору ісламських фундаменталістів. Досі ніхто з громадян Угорщини не був захоплений терористами в якості заручників у Західній Азії. Проте кілька місяців тому в Іраку трагічно загинув один угорський студент. Його було вбито на одному американському КПП, бо поведінку водія авто американські солдати прийняли як ворожу. До речі, загиблий угорський студент потрапив до Іраку, не поінформувавши про своє прибуття посольство Угорщини у цій країні. Він також не узгоджував з угорськими дипломатами маршрут свого пересування на іракських дорогах. Родичі вбитого порушили проти американських військових кримінальну справу. Але посольство США в Будапешті повідомило угорську сторону про те, що американські військові діяли згідно з інструкціями. Скоріше всього позов угорських громадян не буде задоволено в міжнародних судових інстанціях.

Та незважаючи на цей сумний інцидент, охочих потрапити до Іраку з Угорщини не бракує. Представник міністерства закордонних справ чесно зізнався, що не має найменшого уявлення про кількість нелегалів-цивільних з Угорщини. У такому випадку ніхто не береться гарантувати їхню безпеку в Іраку, сказав він. Із закликом повернутися додому до земляків звернувся у середу навіть міністр оборони Угорщини Ференц Югас, що днями повернувся з Іраку. Він попросив їхніх родичів вплинути на рішення подорожуючих у Західну Азію.

В середині 1990-х років двоє угорських громадян, працівників гуманітарних організацій, потрапили заручниками до чеченських повстанців. Їх було випущено на волю лише за кілька років завдяки зусиллям дипломатів і російських спецслужб. Про обставини цього звільнення і про суму сплаченого викупу ніде ніхто так і не повідомив.
XS
SM
MD
LG