Доступність посилання

ТОП новини

<center><font size=+2>Ющенко Вiктор Андрiйович</font></center>Біографія

Віктор Андрійович Ющенко народився 23 лютого 1954 року на півночі України у селі Хоружівка Сумської області поблизу російського кордону.

Закінчив хоружівську середню школу, де учителювали його батьки Андрій Андрійович та Варвара Тимофіївна.

Батько воював, потрапив в полон, був в''язнем Освенціма, дивом залишився живим. Після війни викладав школярам англійську мову. Мати працювала вчителем фізики і математики. У цей час вона живе у рідному селі.

У родинному колі Ющенків панували довіра, взаємодопомога, повага до батьків. До матері та батька сини Віктор і Петро завжди звертались тільки на "Ви". Виховання дітей відбувалось у традиціях української сільської інтелігенції. Діти вивчали свій родовід, історію, культуру, звичаї рідного краю. Саме у батьківському домі Віктор Ющенко отримав свої перші уроки справедливості, навчився поважати гідність людини, цінувати її труд.

Віктор Андрійович завжди підкреслював вплив батьків на його особисте становлення. Не раз згадував і про роль батька у виборі своєї майбутньої професії. "Інженерів у нас вистачає, підеш на економічний! - наполіг Андрій Андрійович. - Коли не в нас у колгоспі будеш працювати, то де-небудь в районі чи в обласному центрі - все до нас поближче".

У 1970 році Віктор Ющенко вступає до Тернопільського фінансово-економічного інституту. Це був перший крок на шляху його професійного становлення: у 1998 році Ющенко стає кандидатом економічних наук, у 1999 році - лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки.

З 1976 року В.Ющенко починає працювати у банківській системі. З 1985 року - заступник начальника, начальник управління Української республіканської контори Держбанку.

Як економіст і політик, Віктор Ющенко формувався у школі Вадима Гетьмана - голови Агропромбанку, голови правління Національного банку України. У 1987 році В.Гетьман, очолюючи Агропромбанк СРСР, запрошує В.Ющенка до своєї команди, у складі якої працює група молодих українських економістів - реформаторів. У грудні 1989 року його призначають заступником голови правління Агропромбанку. З 1992 року він - перший заступник голови правління акціонерного комерційного агропромислового банку "Україна".

У січні 1993 року Вадим Гетьман йде у відставку, запропонувавши на пост голови правління Національного Банку України свого учня. У 39 років Віктор Ющенко стає біля керма банківської системи держави. Свою роботу він починає в період глибокої фінансової кризи: великими темпами здійснюється грошова емісія, девальвація карбованця досягає критичної межі, галопує інфляція. В.Ющенко пропонує системний проект реформування фінансової системи держави. В одному з інтервю він скаже: "У Національний банк я прийшов з власною ідеологією, інакше братися за цю справу було небезпечно".

У 1996 році НБУ успішно проводить грошову реформу, в результаті якої Україна одержує важливий атрибут своєї державності - власні гроші , в обіг входять банкноти з підписом Ющенка.

Під його керівництвом створюється Державна скарбниця, будується Банкнотно-монетний двір, починає працювати Міжбанківська валютна біржа. Послідовність і цілеспрямованість у здійснені реформ забезпечили головний результат - Україна побудувала банківську систему світового стандарту, отримала стабільну грошову одиницю. Ці здобутки, як в Україні, так і за кордоном, справедливо пов''язуються з ім''ям Віктора Ющенка, популярність якого неухильно зростає. У 1997 році за рейтингом впливового фінансового журналу "Global Finance" він входить у шістку кращих банкірів світу.

У грудні 1999 року Віктор Ющенко стає восьмим прем''єр-міністром України. Починається новий етап у його житті, який знаменується стрімким входженням у політику. Незвична до цього часу міра відкритості та прозорості у діяльності уряду викликала велику довіру населення. Очікування людей швидко виправдовуються. Реалізація урядової програми "Реформи заради добробуту" дала змогу у короткий термін домогтися високої результативності. Це виразно позначилось не тільки на макроекономічних показниках, а й на гаманцях мільйонів українських громадян, яким за півроку була виплачена заборгованість із зарплати, пенсій і стипендій.

Вперше за роки незалежності, після десятиріччя економічного спаду, в Україні розпочинається економічне зростання. Відбуваються позитивні зрушення у аграрному і паливно-енергетичному секторі, здійснюється ефективна бюджетна політика, зменшується зовнішній державний борг, активізується зовнішньо - економічна діяльність.

Проте головне досягнення уряду В.Ющенка полягає в тому, що за рік і чотири місяці українці вперше змогли переконатися - ринкова економіка у поєднанні з демократією здатне бути джерелом підвищення їх добробуту, а економічне зростання може демонструватися не тільки на діаграмах, а й наповнювати гаманці громадян.

Діяльність очолюваного В.Ющенком уряду, яка базувалась на національних інтересах України, швидко увійшла у протиріччя з інтересами олігархічних кланів та представників Комуністичної партії. І ті, й інші безпомилково відчули для себе загрозу. Першим Ющенко заважав отримувати надприбутки в умовах тіньової економіки, других позбавляв перспектив експлуатувати їх головне гасло "назад у світле минуле". У травні 2001 року рішенням Верховної Ради уряд був відправлений у відставку, звістка про яку викликала масові акції протесту. На останньому засіданні уряду, що вже перебував у відставці, Віктор Ющенко наголосив: "Я йду, щоб повернутися".

Повернення не довелося довго чекати. У листопаді - грудні 2001 року Віктор Ющенко сформував і очолив виборчий блок, до якого увійшли 10 партій правоцентристської орієнтації. В одній команді змогли знайти своє місце і націонал-демократи, і ліберали, і прихильники соціал-демократичних і християнсько-демократичних поглядів. Україна отримала перший досвід консолідації демократичних сил, що якісно змінило її політичний ландшафт.

Так почалася "Наша Україна", народження якої було відзначено колективним сходженням на Говерлу. На парламентських виборах у березні 2002 року у багатомандатному окрузі блок отримав 23,57% голосів виборців. У ході виборчих перегонів Ющенко проїхав 36 тис. кілометрів містами і селами України, зустрівся із сотнями тисяч виборців. Відкритий діалог з людьми підтвердив - шлях, обраний "Нашою Україною" вірний, його підтримують більшість громадян.

Зараз Віктор Ющенко - лідер найчисельнішої парламентської фракції Наша Україна, у складі якої 100 народних депутатів. З перших днів роботи фракція рішуче спрямовує законодавчий процес у конституційне русло, твердо стоїть на захисті прав і свобод громадян. Депутатами від "Нашої України" підготовлено і внесено на розгляд Верховної Ради більше тисячі законопроектів, зроблено майже тисячу депутатських запитів з найбільш актуальних для виборців питань.

Незважаючи на постійний тиск, "Наша Україна" збереглась як єдина парламентська сила. Вона стає центром, навколо якого гуртуються патріотичні сили суспільства. За рейтингом Віктор Ющенко найбільш популярний політик України. Значна частина українців сприймає його як найбільш вірогідного кандидата у Президенти на виборах 2004 року.

Одружений. Дружина Чумаченко Катерина Михайлівна (1961). Має п''ятеро дітей: синів Андрія(1985), Тараса (2004) і дочок Віталіну (1981), Софію(1999) та Христину( 2001).

Віктор Ющенко - живописець-аматор, захоплюється гончарським та ковальським ремеслом, бджільництвом, колекціонує предмети старовини, українського прикладного мистецтва та побуту. Ним зібрана унікальна колекція традиційного українського одягу, яку можна було побачити на виставці, що відбулась у Національному музеї українського образотворчого мистецтва у березні 2003 року.

Виборча програма Віктора Ющенка
Якою я бачу Україну


Я бачу Україну справедливою і заможною європейською державою. Де кожна людина може реалізувати свої можливості, не шукаючи кращої долі за кордоном. Де кожен, хто бажає працювати, має роботу і гідну зарплату. Де кожна дитина може отримати якісну освіту. Де кожен громадянин має доступ до належного медичного обслуговування; кожна літня людина отримує гідну пенсію. Де надійно захищене життя - сім''я, материнство і дитинство. Де шанують ветеранів. Де влада користується довірою і повагою громадян. Де державні чиновники компетентні і законослухняні, отримують високу зарплату і не беруть хабарів. Де всі рівні перед законом; де кожен із нас, а не лише багаті, може захистити свої права у суді. Де надійно гарантовані свобода думки, свобода слова, свобода совісті. Я бачу Україну державою, яку шанують і цінують її власні громадяни і до якої з повагою ставляться у світі. Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, "по закону Божеському і людському".

ЗА

· Створення мільйонів нових робочих місць. · Економічне зростання, що позначається на добробуті кожного громадянина. · Кардинальне підвищення зарплат і пенсій. · Доступність якісної освіти, медицини. · Пристойне житло для кожної сім''ї. · Державу, яка захищає інтереси простих громадян, а не прислуговує купці олігархів. · Зменшення податків, стимулювання виробництва. · Обмежене втручання держави в життя громадян. · Незалежний суд, що надійно захищає права простих людей.

ПРОТИ

· Приниження людської гідності. · Бідності і безробіття. · Розкрадання державної власності і державного бюджету. · Репресивних податків, що не дають підприємствам працювати, а людям отримувати гідну зарплату. · Зловживання владою. · Обмеження прав і свобод простих громадян. · Корупції і хабарництва, на чому тримається нинішня влада.

Як економіст за фахом, маючи досвід роботи на посадах Голови Національного банку і Прем''єр-міністра України, як лідер найбільшої парламентської фракції я знаю, як цього досягти. За півтора роки роботи мого Уряду був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки. Стали прозорими грошові потоки, припинилися масові відключення електроенергії. Ми підвищили зарплати і пенсії усім категоріям населення. Домоглися вчасної виплати зарплат, ліквідували заборгованість із виплати пенсій. І головне ми досягли цього без зовнішніх запозичень, з опорою виключно на власні ресурси.

Після перемоги на президентських виборах я зобов''язуюся перед народом України виконати такий План дій.

План дій Віктора Ющенко "Десять кроків назустріч людям"

1. Створити пять мільйонів нових робочих місць.

Для цього:

· Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях. · Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку. · Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць. · Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням. · Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі. · Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу. · Сприяти розвитку високотехнологічних галузей - для виходу України на міжнародні ринки праці. · Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні - це нові робочі місця, нові технології.

2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм.

Для цього:

· Збільшити мінімальну пенсію вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати "зрівнялівку" та дискримінацію у пенсійному забезпеченні. · Протягом року повернути людям борги із зарплати. · Відновити зруйновану систему охорони здоров''я - в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг. · Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі - це наш святий обов''язок. · Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам. · Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості. · Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей. · Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань. · Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників - будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.

3. Збільшити бюджет - зменшенням податків.

Для цього:

· Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, - тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет. · Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати - через п''ять років він не перевищуватиме 20%. · Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими. · Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства. · Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обс''язі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію - в цьому каральному органі не буде потреби. · Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що "прихватизуються" за безцінь - мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.

4. Змусити владу працювати для людей, повести рішучу боротьбу з корупцією.

Для цього:

· Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів. · Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті - забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише "Кодекс честі державного службовця" - і неухильно його дотримуватиметься. · Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще. · Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві - вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян. · Провести справжню політичну реформу - кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах. · Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад на фінансування найважливіших потреб людей.

5. Створити безпечні умови для життя людей.

Для цього:

· Змінити пріоритети правоохоронців - головним у їх діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина. · Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю. · Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян.

6. Захистити цінність сім''ї, повагу до батьків і права дітей.

Для цього:

· Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України. · Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві. · Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини. · Створити умови, щоб саме сім''я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей. · Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку. · Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед - на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів. · Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома. · Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім''ї - як у місті, так і на селі. · Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити пріоритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу. · Забезпечити безкоштовно дітей-інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві. · Впровадити інститут сімейних лікарів. · Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, - свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу.

7. Сприяти духовності, зміцненню моральних цінностей.

Для цього:

· Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян. · Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності - свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро. · Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції - як запорука державної політики в інтересах народу.

8. Сприяти розвитку українського села.

Для цього:

· Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі - земля буде власністю тих, хто її обробляє. · Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян. · Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію. · Підняти рівень доходів селян до середнього по країні. · Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв''язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів - у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.

9. Підвищити боєздатність армії, повагу до людей у погонах.

Для цього:

· Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій. · Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно - вже з весняного призову 2005р. · Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом - починаючи з 2010р. · Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії.

10. Проводити зовнішню політику в інтересах народу України.

· Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною. · Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. Головне для нас - це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном. · Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними. · Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну - міцну, надійну, яка дотримується зобов''язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси.

Я йду на вибори, щоб подолати в Україні бідність і безробіття, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Я знаю, які проблеми хвилюють кожного громадянина України. Я знаю, як ці проблеми вирішувати - і я вмію їх вирішувати. Всі мої дії на посаді Президента будуть законними, прозорими і зрозумілими. Мої дії будуть рішучими, послідовними і ефективними. Вже з наступного року ми всі відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі - яка дбає про всіх громадян, а не лише про чиновників і олігархів.

Тим, хто мене підтримає на виборах, і тим, хто цього не зробить, гарантую: я стоятиму на сторожі прав кожного з вас. В Україні буде зручно і затишно усім і кожному - в цьому я вбачаю свій головний обов''язок. Говорячи словами Івана Франка, "мільйони чекають щасливої зміни". Нас в Україні - 48 мільйонів. Разом ми змінимо життя на краще!

Український вибір

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG