Доступність посилання

ТОП новини

Дунайська сага триває: Україна й Румунія обмінюються звинуваченнями щодо каналу.


Ольга Буряк

Прага, 22 липня 2004 - Після непорозумінь щодо українського судноплавного каналу в гирлі Дунаю дипломати активно намагаються врятувати діалог і останніми днями чи не щодня проводять консультації, переговори і зустрічі. Сьогодні у Бухаресті зустрічалися дипломати відділів планування й політики обох міністерств. Але обмін гострими заявами триває.

Як нас запевнили румунські дипломати, попри те, що спорудження Україною каналу на Дунаї сприймається Бухарестом , так би мовити, як "болісне питання", Румунія і далі підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію України.

Про це слухачам радіо “Свобода” найближчими днями обіцяли розповісти самі румунські урядовці. Але у останній заяві Бухареста йдеться про неправдиве тлумачення українськими дипломатами інформації у справі каналу. Зокрема, Румунія наголошує, що проект України в гирлі Дунаю не є суто двосторонньою проблемою, як це подає громадськості українська влада.

Як повідомило агентство УНІАН, під час київських консультацій, українські дипломати нагадали румунським колегам про регулярні порушення Румунією норм екологічної безпеки та природовикористання у Придунав''ї.

Речник МЗС України Маркіян Лубківський висловив здивування продовження Бухарестом "безпрецедентної кампанії дезорієнтації" світової громадськості, спрямованої начебто на дискредитацію рішень України щодо відновлення власного суднового ходу Дунай-Чорне море. Речник українського міністерства закордонних справ звинуватив румунську сторону у перекручуванні результатів консультацій.

Попри застереження Європейського Союзу, Державного департаменту США та міжнародних екологічних організацій, які просять Україну почекати із будівництвом каналу, заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик обіцяє, що перше судно пройде каналом у Чорне море вже наприкінці серпня. Міністерство транспорту України каже, що канал економічно вигідний цілій Європі.

Цього тижня на запрошення українського уряду місця безпосереднього ведення Україною робіт у гирлі Дунаю має відвідати делегація Ради Європи.

Гирло Бистре – це частина заповідника, який входить до світової мережі біосферних резервів ЮНЕСКО , це території найбільших у Європі болотяних луків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG