Доступність посилання

ТОП новини

Буш активізує свою виборчу кампанію, викладаючи плани на другий президентський термін.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 26 липня 2004 - Президент Сполучених Штатів Джордж Буш, активізуючи свою виборчу кампанію, виклав внутрішньополітичні плани адміністрації на другий термін у Білому домі, який, щоправда, треба ще вибороти.

Джордж Буш не подавав планів з усіма подробицями, бо ж виборча кампанія лише починається, він лише у загальних рисах виклав свою програму. Вона включає такі пункти, як поліпшення шкільної освіти й медичного обслуговування населення, енергопостачання, економічні проблеми, і все це – з наголосом на обмеженні ролі уряду, покладаючись на особисту відповідальність громадян і на закони вільного ринку. Його підхід, як підкреслив Буш, грунтується на твердих переконаннях, і ці переконання, власне, й становлять засадничу різницю між двома найбільшими політичними партіями Америки – республіканською й демократичною.

Кредо демократів – уряд як знаряддя соціальної політики. Саме уряд, згідно з філософією демократів, має лікувати суспільні хвороби шляхом адміністративних програм, оплачуваних коштом перерозподілу багатства, тобто шляхом більшого оподаткування заможніших верств населення. Демократи завжди асоціюються зі збільшенням податків.

Кредо республіканців – навпаки, скорочення розмірів уряду і його втручання в життя людей, зменшення податків для всіх з тим, щоб не давати змоги урядові, поза межами мінімальної необхідності, розпоряджатися грошима громадян. Цей принцип образно висловив колись президент Рональд Рейган, який закликав скинути тягар урядової бюрократії зі спини суспільства. Рейган порівнював уряд із зажерливою твариною, здатною проковтнути все, що їй не даси. Отож, казав Рейган, урядові треба давати якомога менше поживи.

Джордж Буш сповідує класичну філософію республіканської партії.

“Уряд ніколи не повинен намагатися ані домінувати, ані контролю-вати життя наших громадян, - сказав президент Буш. – Цей уряд може й повинен допомагати громадянам робити свій власний вибір, поліпшувати своє власне життя. Отож, люди мусять отримувати кращу освіту і професійну підготовку, що дозволить їм шукати нових можливостей. Тоді, за умов медичного страхування, вони зможуть досягнути більшого і для себе, і для нашої країни”.

Буш протиставив цю республіканську філософію програмі свого демократичного опонента, сенатора Джона Керрі. Він стверджував, що Керрі має намір збільшити розмір федерального уряду, збільшити податки, що дасть бюрократам можливість контролювати життя людей. Промова Буша була першим кроком його виборчої кампанії, з метою накреслити позитивний план на другий чотирирічний термін у Білому домі.
XS
SM
MD
LG