Доступність посилання

ТОП новини

З’їзд демократичної партії у Бостоні.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 28 липня 2004 - У Бостоні відбувається національний з’їзд демократичної партії Сполучених Штатів. Головна мета конвенції – проголосити сенатора Джона Керрі кандидатом у президенти на осінніх виборах цього року.

Яскраві кольори агітаційних плакатів, транспаранти, кольори прапора Сполучених Штатів, ентузіазм майже 4500 делегатів, які зібралися у спортивному палаці “ФлітСентер”, патріотичні пісні й гімни – традиційне оздоблення грандіозного шоу, яке відбувається раз на чотири роки. Серед учасників – багато знаменитостей, політичні діячі, колишні президенти-демократи, Джимі Картер і Білл Клінтон, сенатори й конгресмени, капітани індустрії, зірки кіно та естради, а також партійні активісти з усіх штатів. Перебіг конвенції висвітлює рекордно численний загін репортерів з усіх кінців світу, за підрахунками – десь 15 тисяч журналістів, утричі більше, ніж самих делегатів. Мета з’їзду – формально проголосити сенатора Джона Керрі кандидатом у президенти, а його напарника сенатора Джона Едвардса – кандидатом у віце-президенти Сполучених Штатів. Друга мета - ухвалити партійну програму демократів і, як висловлюються на політичному жаргоні, продати її виборцям, тобто переконати їх у перевагах демократичних обіцянок.

Видовище у палаці “ФлітСентер” – велике свято, але проходить воно під звуки іншої музики. Це звуки протестів на багатолюдних демонстраціях. Бо ж до Бостона, де понад двісті років тому починалася американська революція, з’їхалися тисячі членів різноманітних організацій, від лівих до крайньо лівих, від радикальних до анархічних. Вони прагнуть скористатися зі світової уваги до з’їзду демократів, щоб привернути увгу до своїх спеціальних інтересів. Це противники війни в Іраку й Афганістані, прихильники палестинських арабів, противники абортів і прихильники реєстрації гомосексуальних шлюбів, а також комуністи, троцькісти, радикали антиглобалістських рухів і так далі і так далі. “Це тиждень протестів”, - заявив Ларрі Голмс, представник радикального угруповання “ANSWER”. Щоправда, протестантів до палацу “ФлітСентер” не допускають. Прагнучи запобігти насильницьким діям, їм виділили спеціальне місце, на солідній відстані від конвенції. Місце огороджене високим дротяним парканом з колючками нагорі. Заходи безпеки в Бостоні екстраординарні, адже йдеться про те, щоб запобігти не лише барикадам і розбитим вітринам, а насамперед терористичним актам. Вулиці міста патрулює озброєна поліція й загони національної гвардії, водять службових собак, здатних винюхувати вибухівку. “ФлітСентер” оточений бар’єрами. Дістатися всередину можна, пройшовши крізь металеві детектори, як в аеропортах, і після ретельної перевірки. Заборонено проносити рюкзаки й великі торбини. Перекрито для руху автомобілів навколишні вулиці. Закритий залізничний вокзал Бостона, заборонені комерційні авіарейси, що проходять над містом. Заборонені також польоти приватних літаків у радіусі 12 миль. Небо патрулюють реактивні винищувачі, поліцейські та військові гелікоптери. Катери морської прикордонної служби розташувалися у периметрі бостонської гавані. Вантажні судна перевіряють ще до того, як вини кидають якір. Але всі ці заходи безпеки на псують святкового вигляду визнаної столиці Нової Англії. З’їзд демократичної партії має завершитись у четвер.
XS
SM
MD
LG