Доступність посилання

ТОП новини

Путін про агентів, які намагаються протидіяти інтеграції України і Росії.


Мар’яна Драч

Прага, 27 липня 2004 року.

Мар’яна Драч

За кордоном великий розголос викликала заява президента Росії Володимира Путіна, який у понеділок у Ялті сказав, що інтеграції України та Росії протидіє "ворожа" агентура. Володимир Путін: "Об''єднуючи наші зусилля, ми звісно підвищуємо нашу конкурентоздатність. І не лише ми це розуміємо. А серйозні люди, наші партнери за бугром також це прекрасно розуміють. Саме тому їхня агентура і всередині наших держав, і з-за кордону намагається насправді усіляко скомпрометувати інтеграцію між Росією і Україною, усіляко нашкодити цьому руху назустріч один одному".

У деяких спостерігачів Польщі слова Путіна викликали ще серйозніше занепокоєння, ніж зміна оборонної доктрини України. Політики закликають офіційну Варшаву та західні столиці відреагувати . А в Росії оглядачі зауважують, що було б цікаво знати, що ж саме мав на увазі господар Кремля.

А ось як слова Путіна сприйняв колишній директор української редакції радіо "Свобода" Роман Купчинський:

Роман Купчинський

Це мені, звичайно, нагадало всі заяви під час існування Радянського Союзу, що “український буржуазний націоналізм” так званий, що це все було інспіроване західними спецслужбами.

Це стара лінія. І те, що президент Путін говорив, то це просто повторення того, що було за часів Брежнєва, Хрущова, Сталіна і всіх попередників його. Так що немає чим дивуватися, що російська політична думка не змінилася суттєво за 70 років.

При тому, хай Путін назве, хто був заарештований з тих західних агентів, які стараються роз’єднати Україну і Росію, чи Президент України Кучма. Хай назвуть бодай одного, який був заарештований чи покараний за спроби роз’єднати українців і росіян. Такого досі не було.

Мар’яна Драч

А що Вам взагалі відомо про західних агентів в Україні і Росії? Що говорять про це спостерігачі на Заході?

Роман Купчинський

Я думаю, що спостерігачі на Заході нарікають, що агентура західна в Україні чи в Росії замало працює, щось не видно плодів їхньої тяжкої праці (сміється). Можна запитати, звичайно, Ігоря Смєшка, скільки американських чи британських агентів є зараз на обліку, за ким вони слідкують: чи за журналістами, чи за західними агентами сьогодні?

Мар`яна Драч

У відомстві пана Смєшка, в Службі безпеки України сказали радіо "Свобода", що не коментують заяв президента Росії. Даними про іноземних агентів на берегах Дніпра там також не діляться.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG