Доступність посилання

ТОП новини

Про справу навколо нападу на Олексія Козаченка в Одесі.


Петро Каландирець

Одеса, 28 липня 2004 року.

Народний депутат України Олексій Козаченко
В Одесі події навколо нападу на народного депутата України Олексія Козаченка набувають скандального розмаху.

Прокуратура області нині розглядає дві карних справи у зв’язку з подіями що сталися минулої суботи, а саме - про смерть 25-літнього чоловіка і незаконне зберігання зброї. Народний депутат називає це “замовленням криміналітету близького до одеської міської влади”.

Прокурор Одеської області Михайло Гаврилюк заявив, що парламентар не дає відповіді на запитання, які цікавлять правоохоронні органи. Зокрема, Олексій Козаченко постійно змінює свідчення. За його словами, “експертиза довела, що постріл з пістолету ТТ, під час нападу на нього, Олексій Козаченко зробив з власної автомашини. Дозволу на зберігання зброї парламентар не мав. Вилучений на місці пригоди пістолет був втрачений у Придністров’ї. Нині перевіряється, чи застосовувалася ця зброя під час скоєння інших злочинів?”

Прокурор Одеської області Михайло Гаврилюк повідомив, що нині встановлені п’ять свідків злочину. Олексій Козаченко допитаний, як свідок, за справою про смерть одного з нападників.

Інформація про те, що інший учасник нападу на народного депутата України, мешканець Роздільнянського району, сам прийшов і покаявся правоохоронним органам – здивувала багатьох журналістів присутніх на прес конференції, адже напередодні мас медіа повідомили, що злочинець був затриманий внаслідок блискучої спецоперації правоохоронних органів.

Не повідомили журналістам і про версії, які розглядає прокуратура області під час проведення слідчих дій.

Сам Олексій Козаченко, в інтерв’ю радіо “Свобода”, висловив подив з приводу позиції Одеської обласної прокуратури. На його думку, правоохоронні органи постійно змінюють свою точку зору на різні події пов”язані зі справою замаху на його життя.

Віце-президент правозахисного Фонду "Рутенія" в Одесі Олександр Орлов
Олексій Козаченко: “Це абсолютно замовлене безглуздя, мета якого – скомпроментувати ім’я народного депутата. Іншого я тут не бачу. Мені жодного разу, до сьогоднішнього дня, жоден з учасників слідчих дій не задав запитання, що я думаю з приводу нападу? Чи є у мене версії? Чи були мені погрози? Яка моя думка з приводу причин нападу? Коли я звертаю на це увагу працівників Служби безпеки України, прокуратури, міліції - вони сором’язливо, опускають очі, кажуть: “Це пізніше. Це нині не має значення. Значення має ось це...” А саме те, що їм треба для фальсифікації проти народного депутата України справи”.

9 липня в Одесі, біля власного будинку, було жорстоко побито помічника Олексія Козаченка – депутата міської Ради Дмитра Танцюру. Двоє дотепер невідомих злочинців били його бейсбольними битами. Результат – численні переломи на руках, струс мозоку, кілька днів перебування у реанімації швидкої допомоги “Інтосана”. Олексій Козаченко вважає, що побиття Дмитра Танцюри було попередженням і для нього.

Народний депутат України має версії з приводу причин замаху на його життя.

Олексій Козаченко: “Я один з тих хто перший, публічно засуджував дії міської влади пов’язані фактично з пограбуванням комунального майна, яке належить всім одеситам.

Сотні гектарів землі в приморській зоні, вартістю понад мільард гривен, були втрачені міською громадою. Міський бюджет від цього отримав лише дев’ять мільйонів гривен. Все інше опинилося у кішенях шахраїв і бандитів, які контролюють цей бізнес.

Я був автором Закону про державну експертизу землеупорядної документації. Цей Закон зобов’язує всі земельні питання супроводжувати державною, в тому числі і ціновою експертизою. Чи не перекрив я дуже великі грошові потоки кримінальних структур міської влади?

Був я і серед ідеологів створення тимчасової слідчої комісії щодо підвищення тарифів на комунальні послуги і водопостачання в Одесі. Комісія довела, що обгрунтування міської влади не мають стійкого грунту.

Я був проти передачі Одеського водоканалу комерційній структурі “Інфокс” ”.


Народний депутат України Олексій Козаченко сказав в інтерв’ю радіо “Свобода”, що не виключає, - напад на нього міг бути пов’язаний і з небажанням голосувати за Конституційну реформу і згодою підтримати в Одесі виборчу кампанію лідера блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка.

Засудив дії правоохоронних органів , у поширеній сьогодні заяві, і правозахисний благодійний Фонд “Рутенія”. Віце-президент Фонду Олександр Орлов вважає, що “напад на Олексія Козаченка є логічним продовженням злочинів скоєних в Одесі у 1997-98 роках”.
XS
SM
MD
LG