Доступність посилання

ТОП новини

У Павлограді не має змоги працювати незалежне телебачення.


Михайло Снігур

Дніпропетровськ, 29 липня 2004 - Павлоградське незалежне телебачення, яке існує з 1991-го року, не має змоги транслювати свої передачі. З подробицями з Дніпропетровська Михайло Снігур.

Павлоградське незалежне телебачення було засноване у 1991-му році на хвилі національного підйому після розпаду СРСР. Його журналісти освітлювали місцеві, всеукраїнські та світові події, дотримуючись принципів незалежної і незаангажованої журналістики. Перших утисків незручна для місцевої влади ефірна телевізійна компанія зазнала вже у 1992-му році підчас виборів міського голови Павлограда. Тоді розпорядженням міського голови телекомпанію позбавили права мовлення у Павлограді, але судом це розпорядження було скасоване.

Півтора року тому, коли надійшов термін дії ліцензії на ефірне мовлення, компанія Павлоградське незалежне телебачення подала заявку до Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення на подовження ліцензії на мовлення на третьому метровому каналі. Але заява була розглянута у відсутності представників компанії, котрих навіть не викликали на цей розгляд. Ліцензію на мовлення у Павлограді тоді отримала телекомпанія ICTV, яка й без того працювала у Павлограді на дециметровому каналі. Тепер ICTV у Павлограді, не надто великому місті, працює паралельно на двох каналах, користуючись передавачем Незалежного телебачення. Справа про повернення передавача розглядається вже у Вищому арбітражному суді, який протягом року не може ухвалити рішення. Місцеві аналітики вважають, що ще один канал знадобився Віктору Пінчуку з огляду на майбутню приватизацію Державної голдингової компанії Павлоградвугілля для створення у місті відповідної атмосфери. Приватизація Павлоградвугілля відбулася без Пінчука, але тоді ситуація була неясною і, вочевидь, на всякий випадок телеканал був перехоплений. Це спрацювало на руку і місцевій владі, якій незалежна телекомпанія, що на виборах 2002-го року надавала ефір кандидатам у народні депутати без жодних політичних преференцій, муляла очі. Півтора року Павлоградське незалежне телебачення, будучи позбавленим можливості ефірного мовлення і отримавши ліцензію на мовлення у кабельних мережах, готувалося до ведення передач по кабелю.

І от днями всі без виключення оператори кабельних мереж у Павлограді відмовилися від співробітництва з Павлоградським незалежним телебаченням.

Директор Павлоградського незалежного телебачення Ігор Ледін так коментує ситуацію, що склалася: “Я не тішу себе ілюзіями. Я вже давно бачу, що наша країна прямує до тоталітарного режиму і у нас живуть не за законами, а “по понятіям”. Це тому сталося, що наближаються вибори і ми, звичайно, давали б матеріали всіх кандидатів, як це передбачає закон. І кандидата від влади і кандидатів від опозиції. Ми б давали їм ефір, але цього дуже не хочуть у нашому регіоні. Мені сьогодні відверто сказали оператори кабельного телебачення – Не тіш себе ілюзіями, нам дана вказівка, ми свій бізнес цінуємо і не хочемо утисків від влади” – сказав директор незалежного павлоградського телебачення Ігор Ледін.
XS
SM
MD
LG