Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську створена виборча коаліція “Дніпропетровщина за Януковича” і громадский штаб з підтримки кандидатури Віктора Януковича на виборах президента.


Михайло Снігур

Дніпропетровськ, 2 серпня 2004 - Підписання угоди про утворення виборчої коаліції відбулося у дніпропетровському палаці студентів, куди були зібрані керівники близько 80-ти обласних партійних, громадських, молодіжних, жіночих і профспілкових організацій. За столом президії знаходилися люди, котрі уособлюють адміністративний і партійний ресурс у органах влади і місцевого самоврядування, сільському господарстві, на виробництвах і у вищих навчальних закладах області – перший заступник голови обласної адміністрації, голова обласної організації Партії Регіонів Станіслав Сивоконь, заступник голови адміністрації, голова обласної організації Народно-демократичної партії Петро Кравченко, народний депутат, голова обласної організації Народної Аграрної партії Олександр Шевченко, ректор Національного гірничого Університету, голова ради ректорів вищих навчальних закладів Дніпропетровщини Геннадій Півняк, заступник голови обласної ради, голова організації “Громадянський парламент жінок України” Алла Мала.

Збори, названі громадським форумом демократичних сил, були короткими. Після вступної промови і повідомлення Геннадія Півняка про зібрані вже у області 500 тисяч підписів на підтримку кандидатури Віктора Януковича та зачитання тексту угоди про створення в області, як написано в тексті угоди, виборчої коаліції демократичних сил “Дніпропетровщина за Януковича” зі схвальними промовами виступили представники Народної Аграрної та Народно-демократичної партій, Партії Регіонів, СДПУ(о), Трудової України, інших партій та організацій. Про президентство віктора Януковича говорилося як про доконаний факт.

Присутнім було запропоновано підписати угоду, та, як з’ясувалося, більшість з них угоду вже підписали 24-го липня на координаційних зборах, про які преса нічого не знала. Там же, а , скоріше, у обладміністрації, зарані було вирішено призначити головою обласного громадського виборчого штабу Віктора Януковича голову обласної організації НДП Петра Кравченка, котрий у своїй промові перед присутніми сказав – кого виберете, той і очолюватиме штаб, та все було визначене зарані. Станіслав Сивоконь представив присутнім пана Кравченка як голову виборчого штабу, сказавши, що той координуватиме спільні дії державних і громадських структур. Петро Кравченко відрекомендував присутнім секретаря виборчого штабу – свого заступника у обласному проводі партії Олексія Тішкіна.

Такий “демократичний централізм” викликав невдоволення голови криворізької організації Християнсько-демократичної партії Володимира Ільченка. Він сказав, що рівності у створюваній коаліції немає, заявив про свою незгоду з захопленням керівних посад у всеукраїнській виборчій коаліції “Україна за Януковича”, якою керує Валерій Пустовойтенко, та обласних штабах функціонерами НДП. Він сказав також, що чотири місяці у обласному центрі і містах області діють штаби Віктора Ющенка, а створювана коаліція ці чотири місяці втратила. Цей єдиний голос протесту і критики був вміло і м’яко нейтралізований і решта зборів втопилася у славослов’ї на адресу Віктора Януковича.

Присутні проголосували за кандидатури Петра Кравченка і Тішкіна, ректор Гірничої Академії Геннадій Півняк заявив: “ Ми будемо щасливі не на день, не на два і не на рік, а на все життя, тому що ми дніпропетровці” і на тому дещо абсурдистському гаслі збори закінчилися, бо були формальністю – все було зарані вирішене і визначене без зборів.
Володимр Яцуба
Наступного дня на прес-конференції голова обласної адміністрації Володимир Яцуба, чиїми безпосередніми підлеглими є ключові фігури у обласному виборчому штабі Януковича, заявив:

“Обласна адміністрація зробить усе, щоб виконати Закон про вибори президента в Україні і створити рівні умови на той час, коли будуть проведені вибори. Це я можу гарантувати. Але, якщо будуть в області використовувать ті чи інші політичні сили дії, які будуть направлені на збурення Дніпропетровської області, хто з своїм уставом (статутом – Г.С.) недержавним прийде сюди, той від уставу (статуту – Г.С.) і потерпать буде. Повинні бути рівні умови для всіх”.

То ж близькість виборчого штабу Януковича до голови обласної адміністрації і подібна заява багато до чого зобов’язують.
XS
SM
MD
LG