Доступність посилання

ТОП новини

Американський дипломат про епідемію СНІДу в Україні.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 6 серпеня 2004 - “Катастрофічною” назвав американський дипломат Ричард Голбрук ситуацію в Україні у зв’язку з епідемією хвороби СНІД.

Після свого недавнього візиту в Україну Ричард Голбрук, колишній дипломат, а нині зовнішньополітичний радник сенатора Джона Керрі, президентського кандидата від Демократичної партії, зустрівся у Вашингтоні з представниками провідних українських організацій - Українського конгресового комітету Америки і Українського народного союзу. Йшлося не лише про майбутнє України як держави, про відносиниз НАТО, Росією, Європейським Союзом, а й про кризову ситуацію в Україні внаслідок поширення хвороби СНІД (синдром набутого імунодефіциту). Голбрук вдавався до таких визначень ситуації, як “тривожна”, “трагічна” і “катастрофічна”.

Він закликав лідерів американських українців наполягати на тому, щоб уряд у Києві і неурядові організації серйозно поставилися до проблеми. Голбрук є президентом Глобального Фонду боротьби зі СНІДом. За останніми даними, в Україні з населенням менше 50 мільйонів налічується близько 460 тисяч інфікованих вірусом ВІЧ, тобто майже 1% населення. Для порівняння: в Китаї населення 1 мільярд 300 мільйонів, у 65 разів більше, ніж в Україні, а вірусом ВІЧ-СНІД інфіковано 1 мільйон, тобто лише приблизно вдвічі більше, ніж в Україні.

“Можете самі зробити підрахунки, - каже Голбрук. - Це означає, що пропорційно в Україні у 32 рази більше інфікованих, ніж у Китаї, і це при тому, що Китай, подібно до Індії, вважається кризовим регіоном щодо поширення СНІДу. До того ж, швидкість поширення хвороби в Україні вища, ніж в Африці”.

На думку Голбрука, це обіцяє на майбутнє глибоку кризу не лише для системи охорони здоров”я в Україні, а й для української економіки, яка нині вийшла на перше місце у світі за темпами розвитку – 11 % торік. Вартість ліків для підтримування життя невиліковно хворих така висока, що це може призвести до банкрутства всієї української економіки, каже Голбрук. Його Глобальний фонд, третину грошей для якого надають Сполучені Штати, виділив для України на боротьбу зі СНІДом 95 мільйонів доларів, але розподілено було лише 700 тисяч доларів - внаслідок, за визначенням Голбрука, “масивних зловживань і розкрадання”. “Це трагедія, - вважає американський дипломат. – Україна втратила 95 мільйонів доларів, які вона могла б витратити (на боротьбу зі СНІДом). Просто катастрофа”, - сказав Голбрук і додав, звертаючись до лідерів організацій американських українців:

“Я благаю вас, як людей впливових в українській американській громаді, скажіть всім вашим друзям в Україні, що вони мусять вжити заходів. І це включає громадські осередки, неурядові організації і уряд, який не робить того, що повинен робити”.
XS
SM
MD
LG