Доступність посилання

ТОП новини

Громадяни засвідчують адміністративний примус на підтримку Януковича – опитування Центру Разумкова.


За даними соціологічного опитування Центру Разумкова, проведеного наприкінці липня, 4% респондентів, відповідаючи на запитання “Чи примушували Вас брати участь у форумах, мітингах, зборах на підтримку кандидата на пост Президента Віктора ЯНУКОВИЧА?”, відповіли “так”, 96% - “ні”.

На думку заступника директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайла МІЩЕНКА, якщо враховувати, що доросле населення України становить більше 37 млн. осіб, то число людей, яким «настійливо рекомендували» взяти учать у заходах на підтримку кандидата від влади, може перевищувати півтора мільйона осіб.

Найчастіше до участі в заходах на підтримку ЯНУКОВИЧА в примусовому порядку залучали мешканців Східного регіону (тут на це вказали 8% опитаних). Особливо високим виявився цей показник у Харківській області (27%), де, як відомо, не так давно відбувся багатотисячний мітинг на підтримку Віктора ЯНУКОВИЧА як кандидата на президентський пост. “Отримані дані свідчать про те, що органи влади “не стоять осторонь” від виборчої кампанії, а навпаки, активно включаються в неї на боці “свого” кандидата” - наголосив М.Міщенко.

Серед тих, кого, за їхніми словами, примушували брати участь у заходах на підтримку Віктора ЯНУКОВИЧА, 13% ставляться до цього політика позитивно, 31% - байдуже, а 45% - негативно. Цікаво, що ставлення до основного опонента чинного Прем’єр-міністра на президентських виборах - Віктора ЮЩЕНКА - у цій групі респондентів виявилося кращим - позитивно по нього ставляться 28%, байдуже - 34%, негативно - 28%. Певною мірою це можна пояснити реакцією громадян на занадто високу організаційну активність деяких представників місцевої влади, відповідальних за явку на передвиборні заходи.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 28 липня 2004 року в усіх регіонах України. Опитано 2014 респондентів віком від 18 років у 122 населених пунктах за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) – 2,3%.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG