Доступність посилання

ТОП новини

Колишнi члени Конгресу знайомляться з передвиборчою ситуацiєю в Українi.


Як повідомляє Фундація США-Україна, в Україні щойно побувала делегація з колишніх членів американського Конгресу для ознайомлення з передвиборчою ситуацією. Під час майже тижневого візиту, який тривав від 25 по 31 липня, група із шести колишніх американських законодавців відвідала цілу низку населених пунктів в Харківській, Полтавській та Сумській областях. Місія була першою із чотрьох запланованих. Ще три делегації мають відвідати Україну протягом наступних трьох місяців.

У повідомленні Фундації США-Україна зазначається, що унікальність цих місій полягає в їх завданні стежити не лише за самими виборами, а за виборчим процесом загалом.

Члени першої делегації мали зустрічі з представниками обласних та місцевих органів влади, активістами політичних партій, журналістами, співробітниками низки недержавних організацій та рядовими виборцями.

Колишні американські законодавці говорять, що найчастіше під час зустрічей підносилися дві проблеми. Були нарікання на тиск, який чиниться передусім на працівників бюджетної сфери підтримати на виборах певного кандидата або опинитися без роботи. Зазначається, що нарікання такого змісту були настільки численними, що проблему слід вважати поширеною. Інші нарікання стосувалися підконтрольності мас-медія та браку об''єктивних засобів інформації.

У повідомленні зазначається, що усі зафіксовані порушення донесені до відома голови Центральної виборчої комісії і що ЦВК закликала розслідити усі звинувачення та подбати про дотримання чинного виборчого законодавства.

Загалом члени делегації ствердили, що хоч серед українців панує високий рівень зацікавлення виборами та бажання скористатися своїм правом голосу, мало хто сумнівається в тому, що результати виборів буде підтасовано.

Голос Америки

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG