Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулись із заявою до Генерального прокурора України.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 6 серпня 2004 - Більше 20-ти депутатів Івано-Франківської обласної ради звернулись із заявою до Генерального прокурора України та міністра внутрішніх справ, у якій вимагають дати правову оцінку антиконституційним діям – проведенню в липні демонстрацій у Києві партією “Українська національна асамблея”. Депутати Івано-Франківщини у зверненні наголошують, що партія під керівництвом Едуарда Коваленка закликає до порушення конституції і провокує нестабільність у суспільстві.

У перші дні липня практично зі стартом президентської виборчої кампанії у Києві відбулися демонстрації та походи, організовані політичною партією “Українська національна асамблея” під керівництвом Едуарда Коваленка. На цих зібраннях представники Української національної асамблеї заявляли (і таку інформацію вони помістили на своєму офіційному сайті www.una.org.ua) :

“У випадку здійснення брудних фальсифікацій з боку влади під час перебігу всеукраїнських виборів Українська національна асамблея не виключає можливості реалізації силового сценарію приходу до влади єдиного кандидата від правих сил – В.А.Ющенка” .

Депутати Івано-Франківсьокї обласної ради заявили, що такі заяви підтверджують протиправну діяльність Української національної асамблеї і закликають до прямого порушення Конституції України. Депутат обласної ради, член фракції “Наша Україна” з цього приводу заявив:

“Не було б нічого дивного, якби вони просто йшли. Це їхнє право. Але вони, як повідмлялося в пресі, йшли з прапорами, які нагадували свастику. У них були різні висловлювання. Вони начебто заявляли, що підтримують Віктора Ющенка. Але свої гасла вони супроводжували реплікамии в бік євреїв та росіян. Саме тому ми вважаємо, що ця акція була провокативного характеру. Ми переконані, що цим повинні зайнятися правоохоронні органи і дати правову оцінку їхнім діям. Не можна розпалювати міжнаціональну ворожнечу”.

Певне здивування викликало те, що депутати Івано-Франківської обласної ради ухвалили свою заяву майже через місяць після демонстрації Української нацоінальної асамблеї. Однак таке запізнення Володимир Ковальчук пояснив наступним чином:

“Я вам скажу, що така заява не запізніла і під час усієї виборчої кампанії, оскільки можуть проводитися найрізноманітніші провокаційні акції. Лише зараз скільки закидів лунає в бік Віктора Ющенка. Але є інформація, що УНА здійснює далі провокації.Ось вони недавно з”явилися в Сумах (була така іформація). Не можна достовірно сказати, чи це вони. Вони можуть знову виринути зі своїми акціями на Східній Україні, щоб таким чином забрати голоси виборців у Віктора Ющенка”.

Депутати Івано-Франківської обласної ради, які ухвалили заяву, закликають Генерального прокурора там міністра внутрішніх справ України вжити негайних заходів щодо попередження про недопущення незаконної діяльності чи повної заборони діяльності політичної партії “Українаська національна асамблея” у судовому порядку.
XS
SM
MD
LG