Доступність посилання

ТОП новини

Під забороною у Миколаєві опинився тижневик „Український Південь”.


Петро Каландирець

Головний редактор газети "Український Південь" Юрій Діденко
Миколаїв, 10 серпня 2004 - Від 15 листопада минулого року у Миколаївській області під забороною опинився всеукраїнський тижневик „Український Південь”. Причина проблем, на думку журналістів видання, критичні статті на адресу Голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Гаркуші та публікації про діяльність опозиційних політичних партій та громадських організацій.

Як сказав радіо „Свобода” головний редактор газети „Український Південь” Юрій Діденко: „друкувати наше видання ми змушені у Херсоні, бо жодна друкарня у Миколаївській області не наважується це зробити.

Так виглядає газета "Український Південь"
Звернення народних депутатів України, листи до Голови обласної держадміністрації не знаходять відгуку. Жодні аргументи у владних кабінетах облдержадміністрації, яка має відношення до заборони видання, наче не чують... Нині у редакції готуються до відзначення сумного ювілею – 10 місяців заборони газети „Український Південь”.

Журналісти мають надію, що після Президентських виборів заборону на друк в Миколаївській області таки скасують. Формальним приводом для заборони назвали невеликий наклад газети „Український Південь”. Зокрема, з обласної друкарні надійшов лист про те, що друк тижневика накладом менше 8 тисяч примірників не є для них рентабельним. Тим часом, у цій же друкарні знайшлося місце для друку російськомовної газети „П’ять углов”. Наклад її є набагато менший ніж тижневика „Український Південь”.

”Втрутитися у конфлікт обіцяла і Адміністрація Президента України. Таку обіцянку вони дали і в інтерв”ю радіо „Свобода”. Пан Васильєв особисто пообіцяв, що розбереться. Було моє офіційне звернення до Васильєва, але відповіді я не отримав.

Газета далі друкується за межами Миколаївської області. Виникають певні незручності, але газета виходила і буде виходити – як би цього комусь не хотілося” - зазначив редактор газети „Український Південь” Юрій Діденко.

Останнім часом журналістів тижневика не запрошують на різноманітні заходи, які проводяться обласною держадміністрацією, на телебрифінги за участю губернатора Олексія Гаркуші.
Редактор тижневика "Український Південь" Юрій Діденко з волонтерами УВКР Наталкою Федорович та Володимир МосЁйчук бЁля пам"ятної дошки В.Чорноволу у Миколаєві
XS
SM
MD
LG