Доступність посилання

ТОП новини

Портер Госс – новий директор ЦРУ?


Мирослава Гонгадзе

Вашингтон, 10 серпня 2004 - У Вашингтоні продовжують обговорювати призначення Портера Госса на посаду директора ЦРУ. З обох сторін політичного спектру лунають різні оцінки його кандидатури.

Оголошуючи про вибір Портера Госса на посаду директора ЦРУ, президент Буш заявив, що той знає ЦРУ, як свої п’ять пальців і є ідеальною фігурою для того, щоб реформувати спецслужби. Але, як з’ясувалось, далеко не всі погоджуються з цим висновком. Деякі експерти стверджують, що за вибором Буша стояло не так бажання реформувати спецслужби, як намагання у цей важкий передвиборчий період мати на посаді директора ЦРУ лояльну особу. Саме таким, за оцінкою експертів, і є конгресмен з Флориди Портер Госс. Випускник Єльського університету, він понад десять років працював військовим розвідником. Політичну кар”єру Госс розпочав з виборних посад на місцевому рівні у Флориді. Вперше до Конгресу був обраний у 1988 році і очолював комітет з розвідки палати представників. Госс був дуже активним республіканцем, але цього року він оголосив, що більше не буде балотуватись до Конгресу.

Саме його політична заангажованість і викликає запитання у експертів та політичних опонентів Джордша Буша. На думку колишнього директора ЦРУ Стенфілда Тернера, „це найгірший вибір, оскільки директор ЦРУ повинен стояти над усіма політичними партіями. Госс, на його думку, призначений лише для того, щоб набрати голоси для Буша на Флориді”.

Свої претензії до можливого нового директора ЦРУ мають і демократи. Свого часу Портер Госс, виступаючи в Конгресі, назвав погляди на національну безпеку кандидата у президенти від демократів Джона Керрі „нереалістичними і небезпечно наївними”. У свою чергу Джон Керрі назвав призначення Госса на посаду директора ЦРУ небезпечним.

Поки важко сказати, чи готовий Конгрес підтримати кандидатуру Госса на цій посаді. Експерти схиляються до думки, що дискусії навколо нового призначення і майбутнє підтвердження повноважень Портера Госса у Конгресі ставить президента Буша у складне становище напередодні листопада, коли американці прийдуть на виборчі дільниці, щоб обрати собі президента на наступні чотири роки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG