Доступність посилання

ТОП новини

У Херсоні побито лідера обласної „Просвіти”.


Петро Каландирець

Олег Олексюк після нападу
Херсон, 11 серпня 2004 - У Херсоні побито голову обласного об’єднання Всеукраїнського об’єднання „Просвіта”, помічника народного депутата України Павла Мовчана – Олега Олексюка. Невідомі зловмисники били його до повної втрати слідомості. Нині пан Олексюк перебуває у відділенні нейрохірургії Херсонської обласної лікарні. Стан його здоров’я викликає у медиків занепокоєння.

Напад було скоєно у селищі міського типу Лазурне, неподалік Херсона. Саме там був проведений літній семінар молодіжної просвітницької кампанії „ПОРА”. Олег Олексюк був одним з організаторів семінару, який не знайшов підтримки з боку обласної державної адміністрації. Дирекції пансіонату, де відбувався семінар кампанії „ПОРА”, кілька разів радили не давати дозвіл на його проведення. Але ініційований захід таки відбувся.

На думку активу херсонської обласної „Просвіти”, напад і побиття лідера організації Олега Олексюка був пов’язаний саме з „його активною громадською позицією та з нинішньою виборчою кампанією”.

Прес конференція волонтерів УВКР у Херсоні
Олег Олексюк нині перебуває у відділенні нейрохірургії Херсонської обласної лікарні, де проходить обстеження. Попередній діагноз: струс мозку, гематома на голові, побиті руки і ноги, численні синці на обличчі.

Лідера „Просвіти” били кілька нападників,били навіть тоді, коли пан Олексюк втратив свідомість.

В інтерв”ю радіо „Свобода” Олег Олексюк запевнив, що після одужання продовжить діяльність, спрямовану на відродження української мови в Херсонській області, „бо проблем в регіоні є чимало”.

Олег Олексюк: „Навіть перейменування школи на честь українського діяча у Херсоні є справою складною. Наприклад, ми пропонували надати одній зі шкіл назву на честь Бориса Грінченка - до його 140-ліття. Другий рік нам обіцяють, що це буде, але навіть з рішенням педколективу це не проходить. А от назвати школу на честь Потьомкіна чи першого секретаря обкому КПРС-КПУ Кочубея - немає проблем. Питання вирішили упродовж двох тижнів. Це ж стосується і меморіальних дощок. Ми пропонували меру Херсона встановити таку дошку на майдані Свободи, де у 1917 році відбувся перший 20 - тисячний україномовний легальний мітинг. Дотепер ця та інші дошки, пов’язані з діячами українського відродження, залишаються в планах...”

Прес конференція волонтерів УВКР у Херсоні
Голова Херсонського обласного відділення Всеукраїнського товариства „Просвіта” Олег Олексюк занепокоєний нинішнім рівнем відродження державної мови.

Про побиття Олега Олексюка говорили і на організованій 11-го серпня прес-конференції волонтери Української всесвітньої координаційної ради. Цього дня вони відвідали обласну лікарню і мали розмову з лідером обласної „Просвіти”.

Говорить волонтер УВКР Наталка Федорович: „Мої враження достатньо сумні. Людина дуже побита. Синці під очима. Очі ледве видно. Політика тут напрошується. Ситуація з мовою на Херсонщині є складною лише з подачі влади. На побутовому спілкуванні зі звичайними херсонцями ми не відчули жодних проблем. Херсонці одразу переходять на українську мову у спілкуванні. Моє враження – це не було пограбування. Для тих, хто побив Олега Олексика, ці речі були як забавка...”

До правоохоронних органів у Херсоні передана заява лідера „Просвіти” та помічника народного депутата України Павла Мовчана – Олега Олексюка. Автор заяви висловив надію на ретельний пошук нападників та їхнє подальше справедливе покарання. У обласному управлінні МВС висловити власне бачення на причини побиття голови відділення „Просвіти” не побажали.
XS
SM
MD
LG