Доступність посилання

ТОП новини

Вибори на Донеччині – змагання технологій, а не агітації.


Сергій Гармаш

Донецьк, 12 серпня 2004 - Виборчий процес на Донеччині перебігає скоріше в технологічному плані, ніж в агітаційному.

“Вибори стають все більш цинічними” – так вважають керівники Донецького обласного відділення Комітету виборців України.

Керівник проекту довготермінового спостереження Комітету виборців України в Донецькій області Станіслав Федорчук вважає, що стратегію цих виборів для основних кандидатів, тобто Віктора Ющенка та Віктора Януковича визначає велика кількість технологічних кандидатів з обох боків.

“Знову ми стикаємось з територіальними комісіями, які за допомогою кандидатів–пролісків на дві третини сформовані, грубо кажучи, з підставних осіб. Основні кандидати використовують технологічних, щоб отримати більшість у виборчих комісіях. Тому ті люди, які були в комісіях на минулих виборах, вони ж будуть працювати і на виборах Президента” – вважає Станіслав Федорчук.

За його словами, лише кілька кандидатів мають ресурси заповнити своїми людьми виборчі комісії. Наприклад, тільки для того, щоб закрити комісії Горлівки, одному кандидату потрібно 780 осіб. Викликає сумніви, що, крім Януковича і Симоненка, хтось з кандидатів знайде на Донеччині стільки реальних людей. А інші, точніше не кандидати, а керівники їхніх структур у регіоні, найімовірніше ,будуть користуватись кандидатурами, запропонованими їм місцевими органами влади. Керівник КВУ Донеччини Сергій Ткаченко каже, що в кожному виконкомі є людина, яка професійно займається формуванням комісій “потрібними” людьми.

Що стосується агітаційної кампанії, то її, на думку лідерів донецького КВУ, в області більш-менш активно веде лише Віктор Янукович. Тому і порушення, які фіксуються, пов’язані в основному з роботою його штабів.

“Донецьк, мені здається, у опозиційних кандидатів не лежить у сфері їхніх стратегічних інтересів. Принаймні, не в області активного ведення виборчої кампанії. Про це свідчить сама виборча кампанія”, – вважає Сергій Ткаченко.

За його словами, принаймні поки що, виборча кампанія в Донецькій області будується не на агітації, а на технологічних прийомах. Один з них, який начебто використовує Донецька влада, це відмова від законної політичної реклами і розміщення іміджевих матеріалів про чинного прем’єра, які не підпадають під категорію політреклами. Механізм простий: в редакцію приходить людина і пропонує стільки грошей, скільки редакція може заробити на політрекламі за всю кампанію. Але за умови, що жодного політрекламного матеріалу про жодного з кандидатів оприлюднено не буде.

“Звідси і з’являються публікації про те, що комусь щось наснилося - і він почав вишивати портрет Януковича бісером”, – додає Станіслав Федорчук.

Тож вибори з розряду виборчої інтриги переходять у розряд технологій, стають все більш цинічними, підсумовують керівники донецького КВУ.
XS
SM
MD
LG