Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 01:43

Унаслідок стихії у липні врожаю на Прикарпатті завдано збитків на суму 25 мільйонів гривень.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 20 серпня 2004 - Збитки, завдані в липні природною стихією врожаю на Прикарпатті, становлять 25 мільйонів гривень. Такої значної шкоди сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства реґіону не зазнавали за всі минулі роки.

Як повідомила керівник головного управління сільського господарства Івано-Франківської обласної держадміністрації Марія Савка, Кабінет Міністрів виділив Прикарпаттю 10 мільйонів гривень допомоги. Однак, зважаючи на те, що загальна площа знищених і пошкоджених посівів на Прикарпатті становить 25 тисяч гектарів, Міністерство аграрної політики виділило ще 5 з половиною мільйонів гривень фінансової підтримки сільськогосподарським підприємствам, які потерпіли від стихії.

Збитків загалом зазнало близько 200 агроформувань. Загальна сума збитків за оцінкою фахівців просто вражає. Сільськогосподарським підприємствам реґіону завдано збитків на 25 мільйонів гривень. Кошти селянам Прикарпаття виділяються у відсотковому показнику відповідно до однієї гривні завданих збитків. Загалом це становить 65% суми, яку необхідно відшкодувати.

Марія Савка також повідомила, що керівництво обласної держадміністрації проситиме Міністерство аграрної політики додатково виділити 2 з половиною мільйони гривень, щоб повністю відшкодувати збитки селянам. За її твердженням, гроші в першу чергу підуть на придбання пального, добрив, засобів захисту, запчастин для техніки. Це повинно допомогти вчасно почати посів озимих. Незважаючи на негоду, на Прикарпатті очікують зібрати 250 тисяч тонн зерна. Минулого року хлібороби намолотили 186 тисяч тонн збіжжя.
XS
SM
MD
LG