Доступність посилання

ТОП новини

Як ставляться до української мови відомі співаки


Тарас Марусик

Київ, 24 серпня 2004 року

Тарас Марусик

Як ставляться до української мови відомі співаки.

На черзі – наша постійна рубрика, присвячена мовним питанням. Як ставляться до української мови відомі співаки і виконавці? Це тема сьогоднішньої передачі.

(Пісню “Він чекає на неї” виконує Олександр Пономарьов)

Тарас Марусик

Нещодавно Олександр Пономарьов заявив, що українську мову на радіо і телебаченні має захищати Рада національної безпеки та оборони.

Олександр Пономарьов

Чим буде займатися Рада національної безпеки, правильно? Якщо не буде мови – немає нації.

Тарас Марусик

Це, очевидно, вас, як виконавця, зачепило, і торкається Вашої творчості?

Олександр Пономарьов

Це мене цепляє не як виконавця, а як громадянина моєї країни.

(звучить пісня)

Тарас Марусик

Олександр Пономарьов за те...

Олександр Пономарьов

...щоб люди знали багато мов, говорили ними, спілкувалися, але, принаймні, я вважаю, що українська мова має бути домінуюча і її має знати кожна людина в її країні. Так, як знає француз французьку теж.

Тарас Марусик

Я запитав співака, чи продюсерський центр “З ранку до ночі” має достатньо виходів на український радіо і телеринок. Він відповів ствердно і продовжив.

Олександр Пономарьов

Але це, на жаль, більше виключення, ніж правило. Це базується на моїх відносинах з людьми суто чоловічих, і я не впевнений, що у нас в країні є багато продюсерських центрів, які працюють з україномовними виконавцями, хочу наголосити, які б мали таких можливостей багато.

Тарас Марусик

Як змінити ситуацію?

Олександр Пономарьов

Не знаю, треба берегти мову, я можу робити те, що я буду співати українською мовою і далі. А що має бути законодавство, яке має бути досконале, принаймні з цього приводу.

Тарас Марусик

Інший популярний український виконавець, лідер гурту “ВВ” Олег Скрипка, в інтерв’ю російській газеті “Новиє ізвєстія” заявив, що російська культура гнобить українську: “У Львові в радянський час 80% населення розмовляли українською, а зараз усього 35%, немає жодної радіостанції українською” .

На сьогодні все.
XS
SM
MD
LG