Доступність посилання

ТОП новини

Урядова криза в Угорщині триває.


Василь Плоскіна

Угорщина, 26 серпня 2004 – За закритими дверима проходив у середу надзвичайний конгрес Угорської соціалістичної партії, на якому понад 600 делегатів, серед іншого, мали визначитися щодо кандидатури майбутнього прем’єр-міністра Угорщини.

Напередодні oпозиційні партії гостро критикували правлячих лівих за відсутність гласності.

Закритий режим роботи делегатів-соціалістів лише розпалив цікавість представників преси. Однак ніякої детальної інформації про перебіг з’їзду соціалістичної партії вони не отримали принаймні до закриття форуму. Відомо було тільки, що серед можливих кандидатів на пост глави ліво-ліберального уряду було названо керівника канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Петера Кіша і міністра спорту Ференца Дюрчані. Останнього, до речі, мало не звільнив з посади нинішній глава угорського уряду Петер Меддьєші, але його намір не підтримали партнери по коаліції.

Меддьєші у середу був прийнятий президентом Угорщини Ференцем Мадлом. Зміст їхньої півгодинної бесіди так і не оприлюднили перед громадськістю. Багато хто з політиків чекав, що прем’єр-міністр подасть главі держави заяву про свою відставку. Однак Меддьєші наразі цього не зробив. Вийшовши з президентського Шандор-палацу, прем’єр мовчки пішов геть, нічого не сказавши журналістам. Представникам преси залишилося тільки гадати, що могло бути причиною такої поведінки прем’єр-міністра.

До речі, в середу Петер Меддьєші не пішов на засідання уряду. Його проводив керівник канцелярії Петер Кіш. Щоправда, кабінет міністрів все одно не зібрався у повному складі. Хтось не прийшов через відпустку, а деякі члени кабінету брали участь у конгресі соціалістів.

Консервативна урядова опозиція піддала соціалістів гострій критиці за відсутність гласності при висуненні кандидатур на посаду нового прем’єр-міністра Угорщини. Праві вважають, що такі державні справи не повинні вирішуватись у вузькому партійному колі, бо це підриває основи угорської демократії. У відповідь соціалісти зауважили, що висунення кандидатури прем’єра є виключно прерогативою більшого коаліційного партнера і що вони детальніше спілкуватимуться з опозицією у стінах парламенту перед голосуванням.
XS
SM
MD
LG