Доступність посилання

ТОП новини

Популярність угорських віз зростає влітку


Василь Плоскіна

Завантаженість консульських установ Угорської Республіки в Україні упродовж літа зросла майже вдвічі. Понад 60 тис. українських громадян отримали угорські візи, щоб провести відпочинок в Угорщині, перетнути цю країну транзитним способом, або влаштуватися на роботу.

1 листопада збігає повний рік з часу введення візового режиму між Угорською Республікою та Україною. Угорська сторона погодилась на те, аби українські громадяни їздили до Угорщини з безкоштовними візами. Водночас угорці можуть подорожувати в Україну як і раніше, без віз. Згідно з даними міністерства закордонних справ Угорщини, завантаженість консульських офісів Угорщини в Україні суттєво зросла влітку.

Причому оформляють візи найбільше в Ужгороді попри те, що угорські консульства працюють у Львові та Києві, повідомив дипломат Янош Вішкі. Заявки на оформлення групових поїздок нерідко надходять сюди від туристичних бюро аж із центральних і навіть південих областей України. Кількість подорожей до Угорщини й транзитом через цю країну на Захід, або в Хорватію, зросла вже в травні, повідомили угорські дипломати.

Щотижня консульські працівники оформляли до двох з половиною - трьох тисяч угорських віз громадянам України, що можна пояснити початком туристичного сезону. Падіння попиту очікується наприкінці серпня, прогнозують у міністерстві закордонних справ Угорщини.

Близько половини українських туристів отримали транзитні візи. Решта відпочивала в Угорщині. Популярністю серед українців користуються туристичні бази в місті Гайдусабасло на сході Угорщини, Будапешті і на березі озера Балатон. Сюди українці найчастіше подорожують на автобусах або автомобілях. З початку року до кінця липня лише одне генконсульство Угорщини в Ужгороді видало 58 824 міжнародні візи. А зараз, за словами Яноша Вішкі, ця кількість може становити майже 65 тис. дозволів на в’їзд в Угорщину.

Цьогоріч 2,5 тис. українських громадян отримали робочі візи. Трохи менше було заявників, що звернулися за учнівськими та студентськими візами, додав угорський дипломат. Всупереч прогнозам, відносно невелика кількість українців – всього 50 осіб – мали потребу у так званих сезонних робочих візах. Тим часом статистика перевірок поліції свідчить про те, що в Угорщині є чимало нелегальних сезонних працівників з України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG