Доступність посилання

ТОП новини

Конгрес російських організацій в Одесі підтримав Віктора Януковича.


Петро Каландирець

Російський театр в Одесі
30 серпня в Одесі, у приміщенні Російського театру, відбувся перший Конгрес російських організацій регіону. Цей захід, на думку місцевих спостерігачів, фактично став початком активної участі одеської митрополії УПЦ Московського Патріархату у кампанії напередодні виборів Президента України.

Активну участь брав Московський Патріархат у виборчій кампанії 2002 року. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел з поширених в регіоні листівок благословляв віруючих голосувати за провладний блок „За єдину Україну”. Щодо виборів мера, активну підтримку отримав нинішній Одеський міський голова Руслан Боделан. На думку вірних УПЦ Київського Патріархату: „саме така самовідданість Руслану Боделану стала причиною фактичної передачі Спасо - Преображенського Собору у власність Московському Патріархату , хоча гроші на його відновлення збирали мешканці міста різноманітних віросповідань, зокрема і УПЦ КП”.

Якщо раніше така діяльність була прихованою, нині політична активність духівництва УПЦ МП в Одесі є цілком відвертою.

Голова проросійської організації "Єдіноє отєчєство" Валерій Кауров
Про намір взяти участь у агітаційній кампанії на виборах Президента одеська митрополія Московського Патріархату заявила вже давно. На Інтернет сайті проросійської організації „Єдіноє отєчєство”, який фактично є голосом УПЦ МП на Одещині, вже звичними стали статті на підтримку кандидата в Президенти України Віктора Януковича та проти лідера блоку „Наша Україна” Віктора Ющенка. На сторінці відкрито спеціальний розділ під назвою „Православні проти лідера блоку „Наша Україна””.

Митрополит Агафангел був, поруч з міським головою Русланом Боделаном і Головою обласної держадміністрації Сергієм Гриневецьким, у президії Громадянського Форуму на підтримку кандидата на посаду Президента України пана Януковича в Одесі.

Тим часом, на установчому Конгресі російських організацій Одещини було поширено інформаційні матеріали з точкою зору митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела на особу Віктора Януковича.

„Ця людина заслуговує на увагу з боку Бога та з боку людей. Я закликаю віруючих одеситів віддати свої голоси на найближчих виборах за гідного кандидата в президенти – Віктора Федоровича Януковича. Я гадаю, що Україна і силу отримає, спокій та славу, і гідне життя серед європейських держав” – вважає митрополит Агафангел.

До учасників Конгресу звертається секретар одеської митрополії УПЦ МП, отець Андрій Новіков
На Конгресі російських організацій Одещини мав слово секретар одеської митрополії УПЦ Московського Патріархату отець Андрій Новіков. Він і інші промовці висловили надію, що учасники проведеного в Одесі заходу підтримають на виборах кандидатуру Віктора Януковича. Сподівання ці не були марними. Члени шести громадських організацій Одеського регіону, які входять до складу Координаційної Ради російських організацій, мають намір підтримати Віктора Януковича, як єдиного кандидата на посаду Президента України.

Віктора Януковича підтримають: російська національна громада „Русичі”, Одеська міська організація „Російський дім”, Чорноморське козаче військо імені Богдана Хмельницького, Дворянські збори Півдня України, Російська громада Балтського району і організація „Єдіноє отєчєство”.

„Ми будемо поширювати листівки, пояснювати людям нашу позицію і наш вибір” – сказав голова організації „Єдіноє отєчєство” Валерій Кауров.

Президія Конгресу російських організацій Одещини
На Конгрес російських організацій Одещини не допустили редактора газети „Акценти” Олександра Афанасьєва. Згадане видання належить до Російської Ради Одеської області, яка напередодні проведення Конгресу звернулася до Служби безпеки України та прокуратури з вимогою заборонити проведення згаданого заходу, „наслідки якого можуть бути небезпечними для нинішнього державного устрою та територіальної цілісності України”. У поширеному Зверненні Російської Ради Одеської області відповідальність за проведений захід його автори поклали на мерію Одеси, яка „активно підтримує проведення Конгресу”. На відміну від Московського Патріархату – інші християнські церкви в Одесі залишаються поза політикою.

На думку секретаря Духовної Ради християнських конфесій, пастора Петра Мартьянова: „Викликає подив політика подвійних стандартів. Одним конфесіям радять не втручатися у виборчу кампанію, а інші беруть участь у агітації – не приховуючи власних настроїв. Ми і далі будемо поза політикою і будемо молитися за те, щоби Господь дав Україні Президента якого вартий наш народ, щоби переміг найкращий”

Як відомо, Духовну Раду християнських конфесій заснували єпископи Римо-католицької, Німецької євангелічної лютеранської церков, УПЦ Київського Патріархату та Об”єднана українська методистська церква.


Учасники Конгресу, переважно парафіяни УПЦ МП звезені автобусами з районів Одеської області
XS
SM
MD
LG