Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція хоче знати правду.


Василь Плоскіна

Угорщина, 1 вересня 2004 – Лідер найбільшої опозиційної фракції в угорському парламенті Янош Адер попросив у вівторок зустрічі з відставним прем’єр-міністром Угорщини Петером Меддьєші. Консервативний політик Адер, а разом з ним і політичні кола, які він представляє, хотів би з перших рук довідатися про те, що знає Меддьєші про корупційні справи в середовищі ліво-ліберальної урядової коаліції.

Згідно з офіційними джерелами, причиною урядової кризи в Угорщині минулого тижня стало те, що коаліційні партії висловили недовіру главі угорського уряду Петеру Меддьєші через, цитую, “слабкість його економічної програми”. Втім, перед тим як подати у відставку, прем’єр обмовився у двох інтерв’ю, що насправді незгода між ним і партнерами по коаліції виникла через корупцію в лавах меншого урядового партнера – Союзі вільних демократів.

У вівторок лідер парламентської фракції ФІДЕС, або Громадянського Союзу Угорщини, Янош Адер, колишній спікер угорського парламенту у період з 1998 до 2002 років, звернувся з листом до Петера Меддьєші. В ньому він просить відставного прем’єра зустрітися ще на цьому тижні. Адер сподівається з перших рук довідатися про справжню причину урядової кризи в Угорщині. Він пише в листі до Меддьєші, що право знати правду мають насамперед його співвітчизники. Консервативний політик Янош Адер, що упродовж останніх двох років часто критикував ліво-ліберальний уряд, нині з повагою ставиться до вчорашнього прем’єра. Він пише, що Петер Меддьєші пішов у відставку з гордо піднятою головою і чистою совістю. Водночас Адер вважає, що настала пора розставити усі крапки над “і” у справі закулісних махінацій деяких ліво-ліберальних політиків з нерухомим майном, плантаціями винограду і пільговими підрядами на будівництво швидкісних магістралей. Про все це у свій час писала угорська преса. При цьому найчастіше згадувались прізвища кількох впливових функціонерів ліберального Союзу вільних демократів. Ця партія разом з соціалістичною утворила урядову коаліцію на парламентських виборах в Угорщині навесні 2002 року.

Прес-секретар Петера Меддьєші наразі не може сказати, як поставився до пропозиції про зустріч з Яношом Адером колишній прем’єр. Угорська преса пише, що минулий тиждень був дуже нелегким для глави угорського уряду і дався взнаки. Оголошуючи про свою відставку, прем’єр-міністр був стомлений фізично, він майже не посміхався. Тим не менше особистий рейтинг Меддьєші як політика зараз є надзвичайно високим. До нього з повагою почали ставитись навіть колишні опоненти, чого, звісно, не можна сказати про вчорашніх союзників по урядовій коаліції.
XS
SM
MD
LG