Доступність посилання

ТОП новини

Хорватська полiцiя затримала Любе Бошковського, колишнього мiнiстра внутрiшнiх справ Македонiї.


Михайло Рамач

Белград, 2 вересня 2004 – Суд у Скоп’є обвинувачує його в причетностi до вбивства семи закордонних громадян. Оскiльки вiн має подвiйне громадянство, Бошковського судитимуть у Хорватії.

У березнi 2002 року МВС Македонiї повiдомило, що пiдроздiл спецполiцiї лiквiдував сiмох мiжнародних терористiв. Та згодом виявилося, що йшлося про шiстьох неозброєних пакистанцiв й одного громадянина Iндiї. Були це економiчнi мiгранти, котрi через Македонiю хотiли виїхати на Захiд. Їх лiквiдували з метою показати, що країнi загрожують iсламськi терористи , що полiцiї необхiдно надати надзвичайнi повноваження й додатковi кошти з бюджету. Мiнiстр Бошковський тодi, вдягнений в полiцейську форму, трiумфально заявляв, що Македонiя стала надiйним щитом Європи перед загрозою фундаменталiстiв.

Минулого року проведене слiдство, вiдтак прокуратура порушила кримiнальну справу проти колишнього мiнiстра. Та Бошковський вiдразу щез. Кiлька мiсяцiв тому преса повiдомила, що вiн перебуває в Хорватiї , що вiд початку дев’яностих рокiв має й хорватське громадянство на пiдставi шлюбу з громадянкою Хорватiї.

Влада у Скоп’є звернулася до хорватського уряду з вимогою видати обвинуваченого. Та Загреб вiдповiв, що хорватськi закони не допускають видачi громадян Хорватiї iншим країнам. Єдиним винятком є Мiжнародний трибунал з воєнних злочинiв у Гаазi.

Експерти все-таки знайшли рiшення. Посилаючися на мiждержавну угоду про взаємну юридичну допомогу у цивільних та карних справах, македонське Мiнiстерство юстицiї надiслало хорватським колегам обвинувачувальний акт та усi необхiднi докази. На пiдставi цих документiв Бошковський нарештi опинився за ґратами. У разi визнання документiв достовiрними, його судитимуть у Хорватiї за хорватськими законами.

Македонська полiцiя тим часом провадить слiдство щодо вбивства полiцiєю щонайменше десяти етнiчних албанцiв у час, коли мiнiстром був Любе Бошковський. Родичi загиблих заявляють, що полiцiя вбивала невинних задля того, щоб викликати занепокоєння слов’янського населення твердженнями про загрозу з боку албанських терористiв. Екс-мiнiстра додатково обвинувачують у причетності до фiнансових скандалiв.
XS
SM
MD
LG