Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті вперше в державі реалізується комплексна програма раннього розвитку дитини.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 1 вересня 2004 - На Прикарпатті за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) вперше в державі реалізується комплексна програма раннього розвитку дитини. Програма розрахована до 2007 року і спрямована на дітей, які мешкають у гірських селах. Кінцева мета програми – створення в гірських районах області центрів раннього розвитку дитини, в яких надаватимуть медичну, освітню та виховну допомогу дітям горян.

У кількох гірських районах Івано-Франківщини реалізовуватимуть проект “Цвіт Карпат”, спрямований на створення в гірських районах області спеціалізованих центрів раннього розвитку дитини. Керівник програми, головний педіатр Івано-Франківської області Оксана Манюх після відвідин фельдшерсько-акушерських пунктів у селах, у яких здійснюватиметься проект “Цвіт Карпат”, заявила:

“ Біднесенько. На протязі двадцяти років у фельдшерсько-акушерських пунктах нічого не закуповується, починаючи від простирадл, пелюшок, починаючи від найбанальнішого інструменту, тому що всі вони на утриманні сільських рад. А сільські ради ви знаєте, як фінансуються. Віддалені села в гірських районах, “забутих Богом і людьми”, то там дуже слабеньке обладнання, щоб надати найелементарнішу допомогу не лише дітям, але й усьому населенню”.

Обстеживши понад тисячу малюків, медики з”ясували, що понад 80 відсотків дітей хворі на анемію різного ступеня складності. Дві третини обстежених мають від двох до шести діагнозів. З цього приводу Оксана Манюх наголошує:

“І це насторожує, що дитина до шести років, це можуть бути діти 3-4-х років, а вони вже можуть мати 5-6 діагнозів. А це вже страшно, тому ще це все потрібно лікувати. Але наша мета – не тільки вилікувати тих дітей, у яких виявлена патологія, а розробити модель профілактики захворювань”.

Комплексну програму раннього розвитку дитини, яка вперше здійснюється в державі, фінансує Дитячий фонд ООН в Україні. Уже зроблено перший крок до відкриття центрів консультативної лікарської допомоги. ЮНІСЕФ виділив понад 40 тисяч доларів для ремонту фельдшерсько-акушерських пунктів у гірських селах, закупівлі медичного обладнання, а також інвентаря для огляду дітей та матерів.

Медичний персонал пройшов відповідну підготовку. Найближчим часом, окрім суто медичної роботи, медики планують провести також масштабну просвітницьку діяльність, попрацювати з місцевими громадами для вирішення проблем охорони здоров”я та виховання дітей. Лікарі переконані: якщо влада усунулась від піклування про своє майбутнє, то необхідно зробити все належне, щоб діти горян росли фізично та духовно здоровими.
XS
SM
MD
LG