Доступність посилання

ТОП новини

Щоб поїхати до Білорусі, громадянам України з нового року будуть потрібні закордонні паспорти.


Юрій Свірко

Мінськ, 2 вересня 2004 – Цього четверга в Мінську відбулися консультації між міністерствами закордонних справ Білорусі та України, на яких ішлося про підписання консульської конвенції між двома країнами та угоди про безвізові поїздки їхніх громадян. Як і з Росією, Україна планує перейти на поїздки Білоруссю лише по закордонних паспортах з 1 січня 2005 року.

Якщо громадянин України хоче поїхати до Білорусі зі своїм внутрішнім паспортом, то реалізувати своє бажання він зможе лише впродовж найближчих чотирьох місяців. Як повідомив радіо “Свобода” перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Єльченко, цього четверга в Мінську він та його білоруський колега Олександр Сичов обговорили під час консультацій між МЗС обох держав питання безвізових поїздок громадян. Україна та Білорусь мають підписати відповідну угоду, і ось чому:

Володимир Єльченко: “Ви знаєте, що з Росією ми переходимо з 1 січня наступного року на поїздки по закордонних паспортах, і хочеш не хочеш, це питання виникне і з Білоруссю, зважаючи ще й на Союзну державу. Ми хочемо зафіксувати, щоб поїздки були також синхронно введені до Білорусі по закордонних паспортах, але з певними виключеннями для мешканців прикордонних районів та осіб, які не мають таких паспортів”.

Цікаво, що посол України в Мінську Петро Шаповал заявив під час консультацій, що такої проблеми немає, мовляв, Білорусь не Росія. Офіційний Мінськ насправді не завжди підтримує кроки Москви щодо інших країн СНД – наприклад, Росія запровадила візовий режим для громадян Грузії, але Білорусь цього досі не зробила. Проте з Москви лунали скарги, що грузини без віз летять до Білорусі, а потім їдуть поїздом до Росії, оскільки контролю на білорусько-російському кордоні немає. Теоретично таким способом зможуть скористатися також українці, якщо вони матимуть право їхати на білоруську територію без закордонних паспортів.

Білоруси особливих проблем після 1 січня не зазнають, оскільки в Білорусі єдиний паспорт – і внутрішній, і закордонний. Але тепер до України пускають і без спеціального штампу дозволу, який коштує близько 10 доларів на рік, а з нового року цей штамп буде обов”язковий для перетину українського кордону.

На мінських консультаціях представники українського та білоруського МЗС обговорили низку питань взаємодії в установах системи ООН , зокрема, проблему розширення складу Ради безпеки ООН щодо постійних і непостійних членів, реформування структури організації та її Генеральної асамблеї.

Перший заступник українського міністра наголосив: (Володимир Єльченко): “Це все необхідне як для України, так і Білорусі, багатьох інших країн після тих самих подій в Іраку. Тому що як би ми їх не оцінювали, на жаль, роль ООН була там явно заниженою. І тільки в результаті шалених додаткових зусиль вдалося повернути ООН обличчям до іракської проблеми”.

Проблеми міжнародного тероризму, зокрема останніх подій в Росії, під час консультацій у Мінську білоруські та українські дипломати не торкалися. Також не йшлося про зміцнення контролю на кордоні. Але МЗС Білорусі оголосило, що 17 вересня в Бресті розпочнеться нарада міністрів внутрішніх справ Білорусі, України, Росії, Молдови та Польщі з питань розробки спільної стратегії щодо міграційних процесів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG