Доступність посилання

ТОП новини

Українські дружини поляків.


Володимир Павлів

Варшава, 2 вересня 2004 - У Польщі оприлюднені результати соціологічних досліджень, з котрих випливає, що українки становлять більш, ніж половину іноземних дружин поляків. Згідно з офіційними статистиками, упродовж останнього десятиліття більш, ніж 5 тисяч українок, вийшли заміж за поляків.

Польські джерела інформують, що кількість українок, котрі виходять заміж за поляків, зростає з року в рік. Якщо у 2002 році їх було 762, то вже у 2003 році 2193 українки знайшли собі чоловіків у Польщі. Українських чоловіків, котрі одружуються з громадянками Польщі, зафіксовано приблизно в чотири рази менше, ніж жінок.

Українські консульські служби у Польщі, на відміну від польських джерел, не спостерігають особливого збільшення кількості охочих взяти шлюб з польськими громадянами та громадянками. Принаймні, у Генеральному консульстві у Варшаві вважають, що якщо судити за даними першого півріччя, то кількість мішаних шлюбів буде приблизно така ж, як і минулого року . Говорить віце-консул Діана Іванова:

“До консульської служби звернулося близько 400 громадян України, які мають намір одружитися на території Польщі. Серед них переважна більшість – це жінки у віці від 18 до 65 років. Серед чоловіків цей розбіг трохи менший – від 25 до 40 років. Сказати, що після вступу Польщі до ЄС якийсь ґвалтовний зріст відбувся – немає”.

За даними Діани Іванової, переважна більшість українських жінок, котрі виходять заміж за поляків, є мешканками прикордонних західноукраїнських областей.

Польські соціологи пояснюють ці процеси кількома причинами. По-перше, різною демографічною ситуацією в обох країнах, а по-друге: різним рівнем добробуту. За деякими даними у Польщі на 100 вільнихчоловіків припадає 105 вільних жінок, у той час, як в Україні аж 116 вільних жінок. Лише у одному з прикордонних регіонів, в районі міста Холм, вільних жінок є у 6 разів менше, ніж вільних мужчин.

Друга причина, яку називають польські джерела, – це низький рівень життя в Україні. Журнал “Ньюсвік-Польска” пише, що за даними Фонду Вінрок Інтернешнел (Winrock International) аж дві третини молодих жінок в Україні живуть за межею бідності. Отже, одруження з іноземцем вони розцінюють, як шлях до підвищення добробуту.

Тому українські жінки готові багато на що, щоб вирватися з убозтва і безнадії , пише “Ньюсвік-Польска”. Українські жінки рішуче налаштовані зробити все, щоб бути привабливішими, ніж жінки із західних країн. І саме цим , твердять польські експерти , вони подобаються полякам, котрі все охочіше з ними одружуються.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG