Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Сорокін „Українські моряки і сьогодні вважають українські програми "Радіо Свобода” найбільш об’єктивними...”


Петро Каландирець

Одеса, 3 вересня 2004 - Керівник „Місії морякам” в Одесі Олександр Сорокін належить до числа давніх шанувальників програм радіо „Свобода”. Він слухав програми „Свободи” і тоді коли це заважали робити радянські глушилки, і тепер, на звичних коротких хвилях.

Петро Каландирець: Ви давній слухач українських програм радіо „Свобода”. Хотілося б почути Ваші спогади про ті часи.

Олександр Сорокін: Важко сказати, коли я вперше почув програми саме української редакції радіо „Свобода”. Може мене так виховували, але я не дуже полюбляв офіційні радянські засоби масової інформації і дуже рано, ще у перших класах середньої школи, я став слухачем закордонних радіостанцій, таких як радіо „Свобода”, Голос Америки, Бі-Бі-Сі. Найкраще я пам’ятаю саме програми радіо „Свобода” українською та російською мовами. Різниці у можливостях прийому я тоді не відчував. Так важко їх було знайти в ефірі у часи СРСР. Так важко було на душі від реальності, коли з приймача лунав голос правди. Я був надзвичайно радий вже тому, що знайомі голоси можна почути. Зараз я вже не пам’ятаю ведучих тих часів. Чомусь саме тепер у голові „крутиться” прізвище Григоровича-Барського з Голосу Америки. Прізвище дуже своєрідне і може тому я його запам’ятав з часів коли я ще був молодим хлопцем. Пам’ятаю ще часи, коли у нас вдома пролунали позивні радіо „Свобода” – прибіг мій батько і дав такий перший урок, що так голосно слухати цю радіостанцію неможливо. Коли я буду дорослим і стану моряком це можна буде робити у відкритому морі, де цю радіостанцію всі слухають, але у своїх каютах, так щоби інші не чули. Але, всі знають, що моряки слухають радіостанцію „Свобода”.

Петро Каландирець: Ви на своєму досвіді, як моряка, мали підтвердження слів батька про популярність „Свободи” серед моряків?

Олександр Сорокін: Я пам’ятаю середину 80-х років. Це була невелике потепління. Тоді я очікувавав затвердження на посаду старшого помічника капітана – другу позицію на судні. І мій товариш, капітан, мав приймач. Цей приймач був налаштований саме на українські програми радіостанції „Свобода” і ми слухали новини і цікаві репортажі. Але, я хочу сказати нині, чим, на мою думку, радіостанція „Свобода” відрізнялася від всіх інших. Відрізнялася саме належною увагою до подій в Україні та її регіонах. Дуже шановані Голос Америки, Бі-Бі-Сі, Німецька хвиля, РФІ вони всі не приділяли зусилля щоби давати інформацію з українських регіонів. Кращих, змістовніших репортажів я дотепер в Україні не чую. Саме радіо „Свобода” здатна знайти найважливіші і найцікавіші теми. Я знаю, що і інші моряки, які приходили до мене на судні в гості, чи ми ходили до них, слухали саме радіо „Свобода”. Ця радіостанція була найпопулярніша серед моряків. Наскільки я знаю, і зараз найбільш об’єктивними моряки вважають саме програми радіо „Свобода”.

Петро Каландирець: Може пригадаєте когось з улюблених працівників української редакції?

Олександр Сорокін: Я не можу не назвати ім”я Галини Мовчан, яку я згадую з пошаною дотепер. Я хочу згадати про Богдану Костюк, Василя Зілгалова. Дуже багато прізвищ міг би назвати. Пані Галина Мовчан, її голос, манера подачі репортажу, були особливими. Таке було лише на радіо „Свобода”. Я навіть розхвилювався...

Петро Каландирець: Минуло 50 років від дня виходу в ефір першої програми української редакції радіостанції „Свобода”. Чи, на Вашу думку, передачі „Свободи” потрібні сучасній Україні і мореплавцям?

Олександр Сорокін: Без сумніву. Програма „Україна регіональна” і інші аналітичні програми мають ексклюзивний характер. Немає нині в Україні подібного і цікавішого. Я переконаний, що якщо Україні Сполучені Штати Америки хочуть допомогти побудувати громадянське суспільство, справжню демократію – треба продовжувати працю української редакції радіо „Свобода”, бо вони вчать демократії, яка є визнаною у світі, але якої ми ще не бачили. Лише радіо „Свобода”, я впевнений на сто відсотків, буде тут найголовнішим вчителем. Ми тут в Україні маємо обмежені права і можливості і це слід перебороти. Без програм радіо „Свобода” це буде неможливо.


Керівник "Місії морякам" в Одесі Олександр Сорокін спілкується з Кардиналом, Главою УГКЦ Любомиром Гузаром
Багатолітня працівниця радіо "Свобода" Галина Мовчан

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG