Доступність посилання

ТОП новини

Українська делегація відвідує США в рамках програми “Відкритий Світ”.


Сергій Куделя

Вашингтон, 3 вересня 2004 - Цього тижня до Вашингтона прибула група українських журналістів, представників громадських організацій та працівників освіти. Делегація, що складається з 40 осіб, приїхала до американської столиці в рамках програми “Відкритий Світ.” Вона передбачає серію зустрічей із представниками державних установ та приватного сектора США, а також ознайомлення із роботою американських ЗМІ та громадських організацій. Ця програма, створена Конгресом США у 1999 році , була спрямована на розвиток двосторонніх зв’язків із Росією. Однак, минулого року конгресмени вирішили залучити до цієї програми три інші пострадянські держави: Україну, Литву та Узбекистан.

Серед чотирьох десятків українських учасників програми “Відкритий Світ” більшість представляють неурядові громадські організації та місцеві засоби масової інформації. Як пояснює менеджер програми Луїс Маданик, проведення президентської кампанії у США надає можливість українцям ознайомитися із особливостями американського політичного процесу.

“Дві групи будуть займатися виборами , в одній із них будуть представники медіа, а в іншій політичних організацій. Окрім цього, до цієї групи належать представники громадських організацій. Отже, ми очікуємо, що ці представники побувають в Атланті, штатах Вашингтон, Орегон та ще 9 інших. Вони зустрінуться з представниками Ліги жінок-виборців, експертами, які займаються опитуванням громадської думки, активістами політичних кампаній. Вони будуть жити в американських родинах і, таким чином, побачать громадський рівень політичного процесу”.

Одна з учасниць програми Наталя Розторгуєва була обрана депутатом Сумської обласної ради від соціалістичної партії і очолює місцеву газету “Позиція”. Вона каже, що ліві ідеологічні переконання не перешкоджають їй у спілкуванні із американцями. Водночас, її ознайомча поїздка до США викликала неоднозначну реакцію у керівництва області.

“Наш губернатор Щербань потім на сесії та на телебаченні розказав, що є у нас тут депутат, яка їде отримувати візу до США і буде відпрацьовувати американські гроші. Хоча кожна людина не тільки у своїй каші повинна варитися, але повинна побачити на власні очі. Це я маю побачити сама, відчути і зрозуміти”.

Наталя Розторгуєва каже, що американці також дуже цікавляться ходом президентської кампанії в Україні. І вона впевнена, що не потрібно прикрашати українську політичну дійсність перед іноземцями, хоча про деякі питання можна і не згадувати.

“Є негаразди, які не варто виносити зі свого дому – різні економічні проблеми, проблеми місцевого характеру. Тобто, питання, які можна вирішити самим. А є проблеми державного значення, які Україна зараз вирішити не може. Це все, що пов’язане із виборами Президента. Уже на сьогоднішній день дуже багато порушень. Якщо, наприклад, сесія обласної ради ухвалює рішення про підтримку єдиного кандидата. Я їм кажу, що згідно зі статтею 64, органи місцевого самоврядування не мають права втручатися. І я думаю, що власними силами ми не можемо здолати це”.

До кінця цього року в рамках програми “Відкритий Світ” США відвідає ще делегація 50 українських суддів. А продовження цієї програми у наступному році, за словами Луїса Маданика, залежатиме від фінансування американського Конгресу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG