Доступність посилання

ТОП новини

Бакай привласнив 42 мільйони доларів – стверджує колишній слідчий прокуратури Києва, який вів справу Нафтогазу. Прокуратура гальмує передання справи Бакая до суду і звільнює слідчого, який вів справу.


Ольга Буряк

Прага, 7 вересня 2004 - Британський щоденник "Індепендент" пише, що компанія Нафтогаз привласнила десятки мільйонів доларів. Інформація газети ґрунтується на матеріалах колишнього слідчого Прокуратури Києва, якого звільнили з посади старшого криміналіста після того, як за словами слідчого, він докопався до справи колишнього керівника Нафтогазу Ігоря Бакая. Нині пан Бакай очолює Державне Управління Справами при Адміністрації Президента.

Слідчий, який розслідував кримінальну справу компанії Нафтогаз та її керівника Ігоря Бакая, каже, що під час слідства встановив і довів факт привласнення компанією 42-ох мільйонів доларів. Про це Олексій Донський розповів радіо “Свобода”: “Було викрадено 42 млн. 373 тисячі 89 доларів 71 цент”.

Ці гроші, за словами колишнього слідчого, переказувалися Нафтогазом на рахунки в Америці, Бельгії, Латвії та Ізраїлі. А перекази начебто здійснював український "Укргазбанк" від імені фірм зареєстрованих чи то на бомжів, чи людей, які загубили свій паспорт.

Колишній слідчий прокуратури Олексій Донський з''ясував, що троє з закордонних рахунків контролював сам керівник Нафтогазу Ігор Бакай, який зараз очолює Державне Управління Справами при Адміністрації Президента. Бакая називають одним з головних фінансистів виборчої кампанії Леоніда Кучми.

За даними капітана Донського, кримінальна справа проти Нафтогазу і Ігоря Бакая готова до передання в суд, але Київська прокуратура навмисно цього не робить: “Завдяки активним корупційним діям з боку прокурора міста Кузьміна, які підтримувались Генпрокуратурою за особистою вказівкою, наскільки мені відомо, Бакая, було повністю унеможливлено подальший хід справи.

Мене звільнили, оскільки я відмовився перейти на нищестоящу посаду, то мене звільнили за статтею, а двох співробітників шляхом шантажу і погроз примусили звільнитися за власним бажанням. З урахуванням того тиску, який чинився на мене постійно при розслідуванні цієї справи, з урахуванням того, що до цього до мене ніяких претензій по роботі не було, то після цього всього мене звільнили.

Я характеризувався позитивно – за 4 роки роботи 8 заохочень з боку прокурора міста, і це дійсно достатньо вдала кар’єра. Не дивлячись на те, що пишеться про прокуратуру, то 70-80% нормальні чесні порядні хлопці, які працюють зранку до ночі, роблять свою справу професійно.

Я хотів би до них звернутись, щоб вони перечекали цей час поки ця банда Васильєва, яка зараз керує прокуратурою, піде. А вона обов’язково скоро піде. Головне, щоб хлопці трималися, і не піддавалися на провокації, і не звільнялися”.

Капітан Олексій Донський з київської прокуратури розслідував справу компанії Нафтогаз та її керівника Ігоря Бакая до того, як його звільнили, як він стверджує за дисциплінарною статтею. За кілька місяців до звільнення, щоправда нагородили премією за сумлінність, а за 4 роки роботи у Прокуратурі Києва – прокурор 8 разів нагороджував Олексія за відмінну роботу. У свої 26 років капітан Донський був старшим прокурором криміналістом Прокуратури Києва.

Сама ж Прокуратура Києва уникає коментарів у справі Нафтогазу і слідчого у цій справі Олексія Донського.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG