Доступність посилання

ТОП новини

Найголовнішим завданням парламентаріїв є забезпечення чесних і демократичних виборів?


Марина Пирожук

Київ, 7 вересня 2004 - Сьогодні відкрила свою роботу шоста сесія Верховної Ради України, яка триватиме по січень 2005 року. За цей період парламентарії мають розглянути більш ніж тисячу законопроекті.

Виступаючи після відкриття сесії, глава парламенту Володимир Литвин зазначив, що найголовнішим завданням парламентаріїв є забезпечення чесних і демократичних виборів, які, за його словами, є однією з ключових подій в історії України. Парламентарії також закликали журналістів об’єктивно і неупереджено висвітлювати виборчу кампанію.

Відкриваючи сесію парламенту спікер Володимир Литвин зазначив, що Україна вступила у вирішальну фазу пошуку свого національного імені та обличчя, які будуть уособлюватися з країною щонайменше 5 років. Спікер наголосив, що очікувані у жовтні президентські вибори є доленосними для України, саме тому головним завданням парламенту, за його словами, є забезпечення чесних і справедливих виборів.

Володимир Литвин

Нинішні президентські вибори для нас – це не тільки і не скільки реалізація за демократичною процедурою суспільного захисту нового лідера держави. Для України – це зміна влади, політичних епох, це перехід до нового етапу вітчизняної історії.

Якщо враховувати те, що українська політика є надто персоніфікованою, що на президента покладаються усі надії, і до нього адресуються усі невдоволення та претензії, то йдеться фактично про вибір нашого майбутнього. За доленосністю цей момент істини можна співставити з серпнем-груднем 1991 року, а за суспільно-політичною напругою - з подіями та процесами кінця 80-х початку 90-х років. Щоб суцільно збуджене українське сьогодення не обернулося черговим втраченим історичним шансом для країни, щоб у запалі передвиборчих змагань та зіткнень не було висмикнуто вісь, на якій вибудовується наше життя, щоб нам знову не довелося замовляти молебні та панахиди за втраченими перспективами, всеохопну відповідальність має і повинна продемонструвати ВР.

Марина Пирожук

Литвин закликав депутатів відкинути штучний поділ і не брати участь у політичних протистояннях, наголосивши при цьому, що парламент буде тоді чогось вартий, коли матиме колективну, відповідальну і консолідовану позицію.

Говорячи про зовнішні фактори у виборчій кампанії спікер відзначив що якщо україна хоче увійти до європейського товариства, то вона має передовсім продемонструвати готовність забезпечити чесні вибори.

Водночас він зауважив, що Україна залишається полігоном для відпрацювання демократизації політичного режиму, що може й ускладнити процес подальшої демократизації суспільства.

Володимир Литвин

Не секрет, що Україна залишається полігоном для проведення технологій демократизації політичного режиму, і що кампанія демократичного тиску на Україну спроможна на тільки вплинути на обстановку внутрішньополітичних сил, а й ускладнити процес дальшої демократизації країни і формування ефективної системи державної влади.

Поважаючи поради стороннього, ми повинні виходити з того, що у наших національних інтересах продемонструвати здатність і бажання гарантувати вільні прозорі і чесні президентські вибори. Тим самим ми засвідчуємо свою волю бачити Україну в сім’ї європейських народів.

Марина Пирожук

При цьому Литвин висловив переконання, що на виборах має перемогти той кандидат, якого обере народ. Він закликав депутатів працювати сконсолідовано та стежити за виконанням норм виборчого законодавства.

У цьому зв’язку у парламенті створено, щоправда з другої спроби, тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу дотримання виборчого законодавства. Парламент також звернувся до журналістів із закликом об''єктивно та неупереджено висвітлювати президентську кампанію.

У зверненні мовиться, що від журналістів великою мiрою залежить формування громадської думки, перебіг, чесність i прозорість президентських виборів. Аналогічне звернення депутати зробили й до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та установ, з вимогою i закликом сприяти безперешкодному виявленню громадянами своєї позиції пiд час голосування. Такі звернення підтримала більшість депутатів.

Згадував спікер і про політреформу. Він наголосив на необхідності її проведення, одначе конкретних дат не називав.

Після виступу спікера з різними пропозиціями виступали народні депутати. Голова парламентської комісії у справі Гонгадзе Григорій Омельченко зокрема запропонував внести до порядку денного окремим питанням звіт комісії у справі журналіста, одначе цю пропозицію не було проголосовано, після чого депутат закликав Литвина "не ховатися від злочину.

Після урочистостей депутати також вшанували хвилиною мовчання пам''ять жертв терористичного акту в мiстi Беслан.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG