Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2018, Київ 07:54

50 % міської скарбниці Івано-Франківська наповнюють приватні підприємці.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 7 вересня 2004 - В обласному центрі Прикарпаття намагаються максимально спростити реєстрацію та роботу підприємств малого та середнього бізнесу. Влада звертає особливу увагу на розвиток приватного сектору, оскільки приватні підприємці формують майже половину бюджетних надходжень у місті.

Івано-Франківськ зараз без перебільшення вражає своїм зовнішнім виглядом кожного, хто відвідує місто. За темпами будівництва обласний центр Прикарпаття посідає одне з перших місць у державі. У місті стрімко зростає також інфраструктура малого та середнього бізнесу. Приватні підприємці з цього року вирішальним чином впливають на формування міського бюджету.

Керівник відділу розвитку підприємництва Івано-Франківської міськради Юрій Соловей з цього приводу зауважує:

“Хочу сказати, що на сьогоднішній момент у місті Івано-Франківську зареєстровані практично 4 тисячі малих та середніх підприємств, на яких працює (і я на цьому хочу особливо акцентувати увагу) 26,5 тисяч осіб. Окрім цього, у місті Івано-Франківську зареєстровані близько 12 тисяч підприємців. У них є також наймані працівники”.

В Івано-Франківську вперше в державі кілька років тому для реєстрації малих та середніх підприємств, а також приватних підприємців запровадили принцип єдиного вікна, де всі необхідні документи для початку власної справи можна отримати за кілька днів. Максимально спрощені також усі інші бюрократичні процедури. Активно сприяє розвитку малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську представництво Держкомпідприємництва.

На цьому наголошує заступник голови представництва Геннадій Говорков:

“На сьогоднішній день ми запровадили єдиний реєстр суб”єктів підприємницької діяльності в електронному вигляді. Це електронна система з головним сервером у Києві, а по реґіонах, районах, містах є складові цього сервера”.

За допомогою єдиного реєстру підприємці не лише узаконюють свою діяльність, але й можуть легко контактувати один з одним. Для допомоги в налагодженні контактів між приватними підприємцями в Івано-Франківську діє кілька Інтернет-сайтів, на яких розміщена вся необхідна інформація про малі та середні підприємства, як ті, що вже віддавна працюють на ринку, так і ті, що недавно створені.

Голова міста Зіновій Шкутяк, оцінюючи роботу малих та середніх підприємств обласного центру Прикарпаття, наголосив, що значною мірою завдяки розвитку приватного сектору Івано-Франківськ набув справді європейського вигляду та змісту.
XS
SM
MD
LG