Доступність посилання

ТОП новини

ТОМЕНКО ПРОПОНУЄ ГЕНПРОКУРАТУРІ ПЕРЕВІРИТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОРУШЕННЯ ЯНУКОВИЧЕМ І МЕДВЕДЧУКОМ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ УКРАЇНИ ЩОДО БОРОТЬБИ З МІЖНАРОДНИМ ТЕРОРИЗМОМ.


Народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО направив депутатський запит до генерального прокурора України Геннадія ВАСИЛЬЄВА “з пропозицією перевірити інформацію про порушення керівництвом нашої держави, зокрема прем''єр-міністром України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ і главою Адміністрації Президента Віктором МЕДВЕДЧУКОМ, зобов’язань України перед міжнародним співтовариством щодо боротьби з міжнародним тероризмом та, в разі підтвердження такої інформації, притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб”.

Про це йдеться в переданому УНІАН коментарі М.ТОМЕНКА.

Як зазначає народний депутат, із засобів масової інформації йому стало відомо, що 8 вересня 2004 року в інтерв’ю ЗМІ, радник глави Адміністрації Президента України Михайло ПОГРЕБИНСЬКИЙ розповсюдив інформацію наступного змісту: «Україна поки що не включена у список країн, де проводяться теракти, у відповідь на присутність їхнього контингенту в Іраку. Це – заслуга українського керівництва, якому вдається зберігати дружні відносини з країнами, які підтримують і спонсорують тероризм».

Депутат відзначає, що, відповідно до ст.2 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», правову основу боротьби з тероризмом становлять зокрема: Європейська конвенція про боротьбу з тероризмом, 1977 р., Міжнародна конвенція про боротьбу з бомбовим тероризмом, 1997 р., Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму, 1999 р. Зі змісту цієї статті Закону видно, що Україна, ратифікувавши ряд міжнародних правових актів (конвенцій, договорів), що мають антитерористичний характер, набула певних зобов’язань перед світовим співтовариством в сфері боротьби з міжнародним тероризмом.

Зважаючи на вищевикладене, на мою думку, інформація, розповсюджена радником глави Адміністрації Президента України М. ПОГРЕБИНСЬКИМ, свідчить про порушення керівництвом нашої держави (зокрема, прем’єр-міністром та главою Адміністрації Президента України) зобов’язань України перед міжнародним співтовариством щодо боротьби з міжнародним тероризмом та вчинення ними дій, направлених на сприяння тероризму.

За словами М.ТОМЕНКА, він звернувся до Г.ВАСИЛЬЄВА з проханням вжити всіх передбачених законом заходів прокурорського реагування. Зважаючи на суспільну значимість цього питання, про результати розгляду його депутатського звернення М.ТОМЕНКО попросив генерального прокурора поінформувати громадськість України та його у визначений чинним законодавством строк.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG