Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ ЗАКЛИКАЛА УКРАЇНУ ТЕРМІНОВО ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО ВИБОРИ.


У середу ввечері в Парижі моніторинговий комітет Ради Європи ухвалив заяву стосовно передвиборчої ситуації в Україні.

Як повідомляє сайт Інституту масової інформації, текст заяви містить декілька конкретних і досить жорстких зауважень та рекомендацій.

Зокрема, Парламентська Асамблея вдруге просила українську владу «утриматися від неконституційних рішень чи дій при проведенні конституційної реформи, а також провести вільні й справедливі президентські вибори в жовтні. В іншому разі, українська влада може наразитись на зупинення повноважень української делегації і, можливо, поставлення під запитання статусу країни як члена Ради Європи.»

Комітет також нагадує про свою Заяву від 22 червня 2004 року, що “закликала органи української влади ... дозволити всім кандидатам змагатись на чесній і рівноправній основі.” Комітет висловлює жаль з приводу того, що його заклики, схоже, були проігноровані. Такий висновок роблять співдоповідачки Комітету для України, Ханне СЕВЕРИНСЕН та Ренате ВОЛЬВЕНД, які нещодавно повернулись з чергової поїздки для збору фактів у Донецьк та Дніпропетровськ.

Моніторинговий комітет ПАРЄ, отже, закликає органи влади України: “терміново внести зміни до Закону "Про вибори Президента України" для того, щоб надати місцевим непартійним громадським організаціям, для яких спостереження за виборами є статутною метою, право спостерігати за виборами, рівнозначне правам міжнародних спостерігачів та представників кандидатів;

забезпечити справедливий баланс між кандидатами у складі керівництва територіальних та дільничних виборчих комісій;

визначити в законі про вибори Президента, які наслідки для представництва кандидатів у складі виборчих комісій має відмова кандидатів від балотування;

гарантувати вчасне поновлення списків виборців на території всієї країни;

ухвалити роз’яснення прав українських виборців, які проживають за кордоном, та відповідних виборчих процедур;

забезпечити, щоб жоден з кандидатів не обмежувався у представленні громадянам своїх поглядів та здобутків, у тому числі шляхом проведення публічних зборів та інших заходів по всій країні, а також розміщення зовнішньої реклами; забезпечити, щоб всі кандидати мали безперешкодний доступ до телебачення, радіо і друкованих засобів масової інформації на недискримінаційній основі; організувати на державному телебаченні неупереджені дебати між кандидатами;

гарантувати відсутність утисків засобів масової інформації і журналістів та, зокрема, дотримання усіма контролюючими органами мораторію на перевірки ЗМІ під час виборчої кампанії;

припинити практику участі державних службовців у виборчій кампанії та використання державних ресурсів у цих цілях;

забезпечити виборчі комісії, у відповідності до Закону, необхідним обладнанням, приміщеннями, навчанням тощо;

утримуватись від будь-якого втручання у процес вирішення судами виборчих спорів та провести необхідне навчання суддів щодо Закону про вибори.”

Співдоповідачки організують нову передвиборчу місію до України 26-29 вересня. Вони сподіваються, що українська парламентська делегація в ПАРЄ “на початку жовтневої сесії ПАРЄ звіт про досягнутий прогрес” стосовно ситуації перед виборами.

Комітет також стурбований малою кількістю міжнародних спостерігачів, що будуть направлені міжнародними організаціями та іноземними державами (близько 800 для всієї країни) та висловлює сум, що “питання правового статусу місцевих непартійних спостерігачів не потрапило до порядку денного поточної сесії Верховної Ради”.

Моніторинговий комітет обіцяє уважно вивчити “результати незалежного всеукраїнського опитування на виході з виборчих дільниць (екзит-пол)”, оскільки раніше такі опитування давали достовірні відображення результатів виборів.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG