Доступність посилання

ТОП новини

Перевірки на українсько-угорському кордоні.


Василь Плоскіна

Угорщина, 16 вересня 2004 – Останнім часом на українсько-угорському кордоні почастішали випадки затримки українських громадян з фальшивими шенгенськими візами. Разом з тим до Угорщини продовжують завозити контрабандні цигарки з України, причому серед порушників нерідко є жителі Угорщини.

За словами представника управління прикордонної служби Угорщини в місті Нірбаторі на сході країни, тільки упродовж останнього тижня у прикордонній смузі, що межує з Україною та Румунією, зафіксовано майже сотню порушень прикордонного режиму. Крім нелегальних втікачів з країн Південно-Східної Азії та СНД, у протоколах угорських прикордонників окремо фігурують порушники з України. Деякі з них намагаються перейти кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів, сподіваючись на те, що з українського боку вони залишаться непоміченими. Але їх передають назад угорські прикордонники, оскільки ведуть спостереження за допомогою більш досконалих технічних засобів з ЄС.

У східноугорському місті Загонь днями затримано українського громадянина з підробленою французькою візою, виготовленою, за словами контролерів-угорців, досить недбало. Досвідчений фахівець одразу встановив підробку, навіть не вдаючись до рутинного сканування. Трохи згодом упродовж однієї лише доби угорські прикордонники в тому ж самому місті затримали п’ятьох громадян України з фальшивими документами. Один із чоловіків мав недійсний дозвіл на постійне місце проживання в Італії. В іншого вилучили паспорт з підробленими польською та німецькою візами. Решта мали фальшиві французьку та італійську візи. Наступного дня в Загоні угорські прикордонники виявили в одного українця несправжню шенгенську візу, отриману нібито у консульстві Фінляндії. Власників фальшивих документів угорці передали українським прикордонникам. На основі складеного в Угорщині протоколу проти них буде порушена судова справа.

Чимало клопоту з українськими порушниками мають і працівники угорської митниці. Одного дня на КПП Береґшурань двоє українських туристів примудрилися сховати в своїх автомобілях понад 2 тис. пачок контрабандних цигарок на загальну суму в 4,5 тис. дол. Водночас чимало контрабандного курева вилучили в одного громадянина Угорщини на іншому КПП. Він хотів приховати від митного контролю понад півтисячі пачок українських цигарок. Везуть угорці цигарки з України й залізничним транспортом. В одного пасажира митники знайшли 200 пачок сигарет, тобто у 20 разів більше, ніж дозволено митними правилами на одну людину. І таких випадків у щоденній практиці угорської митниці можна знайти чимало.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG