Доступність посилання

ТОП новини

Польща і Україна хочуть реалізувати стомільйонний контракт на модернізацію іракських танків.


Мар’яна Драч


Прага, 14 вересня – Польща і Україна ведуть переговори про оснащення іракської армії. Йдеться про проект вартістю понад 100 мільйонів доларів, спрямований на модернізацію іракських танків. Про це заявив президент Польщі Олександр Квасневський, коли у понеділок у Варшаві приймав тимчасового президента Іраку. За словами Квасневського, переговори мають добрі шанси на успіх. А про Україну він сказав як про "можливого" учасника проекту.

Про перспективи танкового проекту радіо “Свобода” детальніше розповідає керівник Центру армії, конверсії та роззброєння у Києві Сергій Згурець.

Сергій Згурець

Вважається, що танковий парк Іраку має становити близько 1 000 одиниць танків, аби армія Багдада мала необхідний потенціал. Загальна вартість оновлення іракського танкового парку обійдеться приблизно в 600-700 мільйонів доларів.

Зараз ідеться про контракт, власне, загальною вартістю у 100 мільйонів доларів. Фактично, цього вистачить, за оцінками експертів, на модернізацію лише 100 танків.

Мар`яна Драч

А яка тут роль України, а яка Польщі у цьому проекті?

Сергій Згурець

Фактично, досі невідомо, які саме умови виставить Ірак до отих танків, які він має на оснащенні. Ірак напередодні війни з Іраном за радянською ліцензією закупив 500 танків Т-72. І це були танки, вироблені у Польщі. Проте Польща не є розробником тих танків. Їх розробляло харківське конструкторське бюро ім. Морозова. І, фактично, участь української сторони необхідна у цьому проекті, тому що наша важлива складова – це двигуни і гармати.

Польща може постачати на танки систему управління вогнем. Але поки що не відомо, які саме умови виставить іракська армія. Крім того, відомо, що Україна півроку тому обіцяла поставити в Ірак танкоремонтний завод. І поставка цього заводу так само може вписуватися у контракт на модернізацію бронетехніки Іраку.

Мар''яна Драч

Чи є в України та Польщі конкуренти на іракському ринку бронетехніки?

Сергій Згурець

Цього року Йорданія безкоштовно передала до Іраку 150 БТРів. І, фактично, була розмова десь у серпні прем’єр-міністра Йорданії з міністром оборони Іраку, і під час цієї розмови Ірак попросив безкоштовно передати ще 50 танків.

Тобто, фактично, не лише Україна й Польща може забезпечувати бронетехніку, є конкуренти і в арабському світі. А сама армія Іраку цього року збирається витратити на потреби оборони близько одного мільярда доларів. Фактично, це гроші, які здобувають іракці з експорту нафти. І тому армія Іраку є досить-таки ласим шматком для країн, які намагаються постачати озброєння.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG