Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську зірвано трансляцію виступу Віктора Ющенка на Європейській площі.


Михайло Снігур


18-го вересня у Дніпропетровську понад дві тисячі людей, що зібралися біля пересувної телеустановки, не побачили і не почули виступу Віктора Ющенка на Європейській площі.

Ніщо не віщувало зриву акції блоку Віктора Ющенка «Разом переможемо» у Дніпропетровську. Дніпропетровці і групи прихильників Ющенка, що приїхали з міст і районів області, зібралися біля екрану пересувної телеустановки. Перед початком трансляції виступу Ющенка перед двохтисячним натовпом виступали співаки. Міліція, ввічлива і коректна, відокремила від основної маси людей, що стояли під прапорами блока Ющенка, дві групи молодиків під прапорами блока Януковича і СДПУ(о), котрі свистіли, дуділи у дудки, намагаючись заглушити виступи на мітингу. Тими молодиками, не криючись, керував начальник управління внутрішньої політики обласної адміністрації Геннадій Константинов.

За сотню метрів у парку торохтіла пересувна генераторна установка, що живила акустичну і телевізійну системи. На екрані світилося гасло «Так, Ющенко!». Раптом екран погас.


Генераторна установка була орендована у військовій частині А3233, що базується у Новомосковську. Була укладена угода про оренду, сплачені гроші до каси військової частини. Перед початком трансляції виступу Віктора Ющенка біля установки з’явився командир військової частини полковник Микола Савчук і наказав двом своїм підлеглим її вимкнути. Був зупинений дизель, відімкнені і сховані кабелі, якими струм надходив до телеустановки, вийняті і сховані запобіжники.

Полковник Савчук мотивував свої дії тим, що йому не повідомили, для чого потрібна пересувна електростанція, що він не бажає, щоб з її допомогою живилася апаратура на мітингу ющенківців. Люди, що прибігли з мітингу, були обурені, збуджені, проте ніхто пана полковника не торкнувся і пальцем. Навпаки, пан полковник погрожував журналістам побити фотоапаратуру.


Криворізькі козаки організували переміщення електростанції ближче до мітингу, щоб забезпечити її охорону, люди живим ланцюгом оточили станцію, нікого до неї не допускаючи.

“Це бандитизм державний проти Ющенка, проти майбутнього Президента України, Україну ставлять на таку ганьбу, що не дають майбутньому Президенту виступити.”

– Скажіть, будь ласка, Ваше ім’я, прізвище, хто Ви? – “Ступник Юрій Григорович, бунчужний Криворізької паланки. Ми приїхали сюди і будемо охороняти і робити все для того, щоб усе пройшло цивілізовано і добре”.

Серед учасників мітингу знайшлися фахівці, котрі запустили дизель, але генератор не працював – не було запобіжників, не вистачало якогось кабеля. Струм генератор видав вже після закінчення виступу Ющенка у Києві. Протягом усього цього часу відбувався мітинг. Виступили народні депутати Михайло Полянчич, Валерій Чичков, Вячеслав Коваль, керівники виборчого штабу та обласних організацій політичних партій, що входять до блоку “Наша Україна”, гості міста.

Люди, котрі були позбавлені змоги побачити і почути виступ Віктора Ющенка, побачили лише відеофільм “Ющенко йде у президенти”.

У резолюції мітингу висловлені недовіра владі і її висуванцю Віктору Януковичу, підтримка народних депутатів, що вийшли з проурядової більшості, заявлено, що єдиним народним кандидатом на посаду Президента є Віктор Ющенко. Жителі області закликані до активної участі у виборах. Над мітингом лунало: “Ющенко!, Ющенко!, Ющенко!”
XS
SM
MD
LG