Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську викрили медичну фірму, яка обдурювала пацієнтів.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 20 вересня 2004 – Уперше за час незалежності на Прикарпатті ведеться слідство у справі кількох медиків, які обдурювали пацієнтів. З цією метою вони створили окрему медичну фірму, яка пропонувала нетрадиційні методи лікування, які не допомагали здоров”ю людей. Основною метою їхньої діяльності було видурити у хворих гроші.

Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області порушило кримінальну справу стосовно кількох лікарів обласного центру Прикарпаття, які створили власну медичну фірму. Як заявили працівники служби безпеки, медики скористались тим, що чимало людей готові зараз викласти чималі суми за лікування і готові звертатися за медичною допомогою до будь-кого, хто її обіцяє. Лікарів саме це й спокусило.

Вони розгорнули свою діяльність не лише на Прикарпатті, але й на території кількох сусідніх областей і розповсюдили оголошення, що ведуть лікування нетрадиційними методами. При цьому медики не мали відповідної ліцензії Міністерства охорони здоров”я на цей вид діяльності. Пацієнтам встановлювали за допомогою комп”ютерної техніки діагноз від імені однієї лікувально-діагнозтичної установи, де й не підозрювали, для чого використовуються встановлені дані про стан здоров”я тієї чи іншої людини.

Маючи в руках реальні дані про стан здоров”я пацієнта, лікарі згаданої фірми призначали пацієнтові лікування за допомогою біологічно активних добавок, які, звичайно ж, самі пропонували клієнтові. Щопоравда, патента на право торгівлі такими препаратами ця установа так само не мала. Зрештою, ці біологічно активні добавки, як засвідчила початкова експертиза, не шкодили здоров”ю людей. Питання в іншому, чи вони дійсно мали лікувальний ефект.

Принаймні, як заявляють працівники спецслужби, реальним є одне. Курс такого лікування полегшував гаманці пацієнтів приблизно на 400-500 гривень. Медики свою діяльність для представників місцевих мас-медіа коментувати відмовляються, а представники обласного управління Служби безпеки України закликають галичан уважніше ставитись до роботи медичних фірм, яких зараз так багато місцевому та вітчизняному ринках.
XS
SM
MD
LG