Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровське управління СБУ виступило з політичною заявою.


Михайло Снігур

Дніпропетровськ, 21 вересня 2004 - Місяць тому у дніпропетровських і всеукраїнських засобах масової інформації почали з’являтися статті з критикою на адресу голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимира Яцуби. Заявою Володимира Яцуби про необ’єктивність цих статей ситуація не вичерпалася.

Якихось конкретних та серйозних компрометуючих матеріалів чи фактів автори тих статей не наводили, але робили висновки про скороминучу відставку Володимира Яцуби, роблячи різного роду припущення. Пан Яцуба критику, багато у чому необ’єктивну, сприйняв болісно і оприлюднив у місцевій пресі заяву, у якій звинуватив авторів публікацій в упередженості, підкресливши, що статті носять замовний характер. На тому б конфлікту і вичерпатись, тим більше, що честь і гідність ображеної пресою людини захищає закон і завжди є можливість притягти винуватців до суду.

Проте сталося інше. На минулому тижні у дніпропетровській пресі з’явилася інформація прес-групи обласного управління Служби безпеки України. Підкресливши позитивні зміни у економічному і соціально-політичному житті області та тенденційність публікацій про діяльність Володимира Яцуби, прес-група СБУ заявила:

“Управління СБУ у Дніпропетровській області вважає, що подібна необ’єктивна оцінка сучасних реалій, подана деякими ЗМІ, деструктивно впливає на усі аспекти життя області, граючи на руку певним політичним силам, котрі не бажають бачити Дніпропетровський регіон серед найбільш розвинених і сильних в Україні. З метою локалізації ситуації та недопущення нагнітання негативних процесів у суспільстві начальником Управління СБУ у Дніпропетровській області генерал-лейтенантом Миколою Куркіним проведені профілактичні заходи по відношенню до осіб, що організували у пресі фальсифіковані повідомлення”.

Заява, в якій певні, але не визначені політичні сили звинувачені у явно деструктивних настроях і де йдеться про невизначені профілактичні заходи щодо невизначених же осіб, змусила журналістів, серед яких і кореспондент радіо “Свобода”, звернутися до прес-групи СБУ з проханням розтлумачити зміст неясних місць повідомлення.

Йшлося про уточнення, які саме політичні сили не бажають процвітання Дніпропетровщини, у чому полягають проведені профілактичні заходи, до яких конкретних осіб ці заходи застосовані і чи доведеться тим особам, офіційно звинуваченим у фальсифікаціях, відповідати перед судом. На жаль, пояснень від управління СБУ журналісти не отримали. Говорить редактор дніпропетровської “Популярної газети” Сергій Лебідь:

“СБУ проводить дивну кампанію. Вони відкрито заявляють, що проводять певні профілактики з відстоювання Яцуби. Мені це просто дивно”.

Голова прес-служби виборчого штабу Віктора Ющенка у Дніпропетровській області Андрій Золотарьов попри безадресність звинувачень вважає, що вони спрямовані проти опозиції:

“Ми були дуже здивовані, коли у деяких провладних ЗМІ з’явилися публікації, що “прес-центр СБУ уповноважений заявити...” – це дуже дивна заява, тому що там немає жодного натяку, хто замовив такі публікації, в яких ЗМІ з’явилися такі публікації, які компрометуючі Яцубу дані знаходилися у тих статтях. Нічого там нема. Повна таємничість.

Але вже понад два місяці місто гуде про конфлікт Володимира Яцуби з відомою бізнесовою групою “Приват” і це вже секрет полішинеля. Я думаю, краще, якщо Володимир Григорович вважає, що була ображена особиста честь та гідність, так звернувся б як громадянин до суду, як це робиться у цивілізованих країнах. І не повинна з точки зору законодавства України ця організація вплутуватись у політику.

Але ми бачимо, що СБУ використовують у спробах звинуватити опозицію у політичному екстремізмі. І якраз ця заява з боку СБУ – це ще один крок у бік того, щоб повішати усіх собак на опозиційні сили”.


Так чи ні, опозицію чи інші політичні сили мали на увазі достойники з СБУ, а заява прес-центру Дніпропетровського Управління Служби Безпеки України має політичний зміст.
XS
SM
MD
LG