Доступність посилання

ТОП новини

У Вільнюсі – занепокоєння з приводу вірогідності, що в партійних списках кандидатів до Сейму є особи, пов’язані зі злочинним світом.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 23 вересня 2004 — У Литві не цілий місяць залишився до виборів парламенту нового скликання. У середу у Вільнюсі члени парламентського комітету права та правопорядку зібралися на позачергове засідання, на яке викликали генерального комісара поліції Вітаутаса Григаравічюса. Адже днями генеральний комісар повідомив, що в партійних списках кандидатів у депутати є біля десятка осіб, підозрюваних у зв’язках зі злочинними угрупованнями міста Каунаса.

10 жовтня відбудеться перший тур чергових виборів до парламенту Литви, який складається зі 141 депутата. Половину парламенту у Литві обирають за партійними списками. А 15 партій оприлюднили списки своїх кандидатів.

Прем’єр-міністр Литви Бразаускас негативно оцінив публічне повідомлення генерального комісара поліції про таємний список осіб, підозрюваних у кримінальній діяльності, які, мовляв, балотуються у депутати Сейму.

“Я вважаю, подібний список та докази треба передати Центральній виборчій комісії і також треба вжити необхідних заходів у тій справі. У нормальній державі так треба робити, а не займатися пропагандою” - сказав Альгірдас Бразаускас.

А на думку міністра внутрішніх справ Віргіліюса Буловаса, згадану інформацію поки що не слід було розголошувати.

За словами голови парламентського комітету Юлюса Сабатаускаса, генеральний комісар спершу повинен був поінформувати про цю справу керівників партій.

“Слід було інформувати керівників партій про осіб, які є в їхньому списку. Ймовірно, треба було поговорити з цими особами. Однак, якщо ці особи мають бездоганну репутацію, не виключено, що вони навіть не знають про можливі нелегальні внески в їхню передвиборчу кампанію. Адже не виключено, що декотрі кандидати не знають, звідки вони отримують ці гроші”, – сказав депутат Юлюс Сабатаускас.

Генеральний комісар поліції Григаравічюс вчора членам парламентського комітету права та правопорядку не розкрив прізвищ запідозрюваних кандидатів, а передав матеріал Департаментові держбезпеки та планує проінформувати керівників партій.
XS
SM
MD
LG