Доступність посилання

ТОП новини

У Лівані відвернений замах на консульство України й посольство Італії.


Сергій Драчук

Прага, 22 вересня 2004 – У Лівані арештовано чільного керівника відділку терористичної мережі «Аль - Каїда» в цій країні і ще одну пов’язану з мережею особу, які планували підірвати дипломатичні установи Італії й України в Бейруті. Про це повідомили сьогодні високі ліванські урядовці.

Двоє провідників і ще вісім їхніх спільників, яких теж арештовано, крім планів нападів на урядові установи й убивств працівників західних посольств, готували одночасний підрив посольства Італії, що в самому центрі Бейрута, біля будинку парламенту, а також консульства України на околиці міста. Обидві країни є членами коаліції під проводом США в Іраку.

Як заявив міністр внутрішніх справ Лівану Еліяс аль-Мурр, «Ліван іще не знав такої організованої й небезпечної мережі». За його словами, з допитів стало відомо, що змовники мали контакти з терористами в Італії, Україні, Данії, Іраку, Саудівській Аравії, Йорданії, Німеччині й Судані.

Серед затриманих Ісмаїл Мохаммед аль-Хатіб, котрого називають оперативним працівником «Аль-Каїди» в Лівані. Інший, Ахмед Салім Мікаті, вже має заочний вирок смерті від ліванського військового суду за свої попередні напади на американські й британські об’єкти; він же був один із призвідників кривавого антиурядового повстання на півночі країни 1999 – 2000 року. Угруповання обох провідників ( а це вісім ліванців і палестинців, серед них і одна жінка) на думку ліванських правоохоронців, були взаємно пов’язані, співпрацювали й обмінювалися інформацією.

Про плани щодо італійського посольства ліванців попередила сама Італія. Як з’ясувалося, змовники збиралися підірвати його 300 кілограмами вибухівки самогубчим нападом у замінованому авті. Такий вибух спричинив би великі жертви й руйнування в туристичному центрі ліванської столиці, сказав генеральний прокурор країни Аднан Аддум. Слідство відтак з’ясувало, що схожі дії планувалися й щодо консульства України в районі Хазмія.

Нині посольства і культурні центри західних країн у Бейруті взяті під посилену охорону. Особливих заходів безпеки вживає й посольство України, повідомив сьогодні речник міністерства закордонних справ Дмитро Свистков. Тільки коли Італія сама попередила Ліван про напад, що готувався на її посольство, то Україна вже після викриття змови просить нині ліванських правоохоронців, за словами речника, надати інформацію про запобігання терактам в українському й італійському дипломатичних представництвах, яку поширювали засоби інформації Лівану.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG