Доступність посилання

ТОП новини

Нові, суворіші правила для іноземних візитерів.


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 27 вересня 2004 року.

Наприкінці вересня Сполучені Штати впроваджують жорсткіші правила перевірки іноземних гостей.

Досі прискіпливій перевірці в американських аеропортах піддавали приїжджих з країн так званого третього світу, з Близького Сходу, Латинської Америки.Це жодним чином не заторкувало туристів з 27 індустріально розвинених держав, включно з країнами Європейського Союзу. Але відтак туристи з країн Західної Європи, Японії, Австралії, Великої Британії змушені будуть фотографуватися і давати відбитки пальців. Хоча ця процедура автоматизована і забирає не більше як пару хвилин, багато хто з туристів вважає цю процедуру принизливою для людської гідності. Це попри той факт, що для відвідин Спорлучених Штатів громадяни дружніх і союзних країн не потребують в”їзної візи і можуть перебувати на території США упродовж трьох місяців.

Ба більше, починаючи з останнього тижня жовтня, пасажири, що прибувають з 22 європейських країн, а також з Брунею, Сингапуру, Японії, Австралії, Нової Зеландії повинні будуть пред”являти прикордонним інспекторам паспорти, пристосовані до так званого машинного зчитування, тобто, із закодованими відомостями, що годяться для комп”ютерної перевірки. Паспортні дані комп”ютер миттю закладає до іноформаційного банку ФБР, ЦРУ, Інтерполу та інших спецслужб. Це допоможе швидше виявляти небажаних гостей – осіб зі злочинним або й терористичним минулим.

Але не в усіх країнах безвізового режиму впроваджені комп”ютеризовані паспорти, котрі Америка вимагатиме до пред”явлення, починаючи від 28 жовтня цього року. Наприклад, такі документи від минулого року видають громадянам Бельгії, Люксембурга, деяких інщих країн, але їх ще нема в Іспанії, Італії, Франції, Швейцарії. Асоціація туристичних підприємств Сполучених Штатів висловлює побоювання, що деякі туристи можуть прибувати до Америки без належних паперів нових зразків і їх завертатимуть. Втім, нашим землякам це не загрожує. Як ствердив Сергій Погорельцев, генеральний консул України в Нью-Йорку, хоча у стосунках зі Сполученими Штатами до безвізових подрожей поки що не дійшло, українські паспорти вже відповідають найсучаснішим американським комп”ютерним стандартам.
XS
SM
MD
LG