Доступність посилання

ТОП новини

Зустріч керівників прикордонних служб України і Польщі.


Володимир Павлів

Кордон між Польщею і Україною патрулюватимуть спільні польсько-українські патрулі, на контрольно-пропускних пунктах з”являться спільні консультаційні пункти, а кадри прикордонних служб України і Польщі проходитимуть підготовку у навчальних закладах обох країн. Про все це домовилися в четвер у Варшаві голови прикордонних служб Польщі та України, генерали Юзеф Климович та Микола Литвин.

Першу із кількох домовленостей генералів Микола Литвина та Юзефа Климовича, а саме :створення на прикордонних переходах спільних консультаційних пунктів - буде реалізовано упродовж найближчого місяця. Консультаційні пункти, на котрих служитимуть разом польські та українські офіцери-прикордонники, покликані забезпечити негайну координацію дій у випадку порушень державних кордонів, а також для обміну інформацією про оперативну ситуацію на кордоні.

Спільні ж польсько-українські патрулі, а також навчання польських прикордонників в Україні та українських у Польщі – це справи найближчого майбутнього, а точніше врегулювання юридично-фінансових питань такої співпраці. Серед головних проблем, котрих торкнулися голови прикордонних служб України і Польщі, мова йшла зокрема про штучно створювані черги на кордонах. На вирішення цієї проблеми зараз спрямовані основні сили українських прикордонників, запевнив генерал Микола Литвин: “Я ставлю питання дуже просто: не повинно бути ніяких черг у пункті пропуску. І ми вчора говорили з колегою, що черга – це місце, де йдуть зловживання. Тому що в черзі появляються ті, хто займає, ті, хто спекулює, і так далі”.

Останнім часом польська преса багато писала про нелегальні місцеві збори, що їх вимагають від польських туристів різні підозрілі фірми з української сторони кордону. Генерал Литвин так прокоментував цю проблему:

“Дві неділі назад ми зібрали наради на рівні обласних державних адміністрацій із запрошенням правоохоронних органів, де обговорили всі питання функціонування пунктів пропуску. Жорстко поставили питання недопустимості порушення законодавства України щодо місцевих зборів. Вони незаконні, вони не повинні прийматися”.

Голова прикордонної служби України розповів також про реакцію української сторони на публікації у польській пресі про корупцію серед українських прикордонників. В результаті перевірки цих даних було повністю змінено особовий склад одного підрозділу на пропускному пункті у Краковці та на половину було оновлено особовий склад прикордонного переходу в Раві-Руській. Подібні перевірки, пообіцяв генерал Литвин, стануть тепер регулярними.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG